Ce Imi Trebuie Pt Inchidere Centralizata?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce Imi Trebuie Pt Inchidere Centralizata?

    Salut,
    Am un Logan Van si as vrea sa ii montez neaparat inchidere din cheie deoarece astazi m-am chinuit 15 min sa deschid masina.
    Momentan masina se deschide cu cheia de la sofer (se deschid simultan toate usile). De ce as avea nevoie? Precizez faptul ca nu vreau alarma. Multumesc.

  • #2
    Vanurile nu au și cheia cu 2 butoane (închis + deschis)?
    The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

    Comment


    • #3
      din cate am inteles e mai simplu cu alarma, deoarece, cica uch.ul de pe ambiance nu are radio frecventa pentru inchiderea din cheie, deci daca e asa e mai simplu cu o alarma

      daca e ambiance nu, nu au, nici eu nu am si e berlina, conteaza doar echiparea
      Last edited by nicu_rcn; 5 January 2011, 00:54. Reason: Automerged Doublepost
      sigpic

      Comment


      • #4
        iti trebuie un modul de inchidere centralizata cu telecomanda....
        -uch-ul de ambience nu are radio comanda

        scuze pentru DP..
        -sau chei briceag si e mult mai bn...o sa ai butoanele pe cheie..
        Last edited by chelull; 5 January 2011, 04:15. Reason: Automerged Doublepost
        Viteza Ucide ... Conduceti cu prudenta !!!
        sigpic

        Comment


        • #5
          cel mai simplu montezi o alarma ieftina si rezolvi problema cea ce vrei tu este mai complicat

          Comment


          • #6
            Ca sa nu mai deschid alt topic postez aici.

            Am un prieten cu un Logan 1.5dci Ambiance, fabricat cam prin spetembrie 2006,si ar dori si el o inchidere din telecomanda,acum din cate am inteles aici,nu merge decat daca pui alarma.

            Ar fi ok asta de aici ?

            Nu vrea cine stie ce,cat sa-i functioneze inchiderea din telecomanda,oare ar merge sa se inchida si portbagajul,sau mai trebuie ceva adaugat ?

            Multumesc !
            Last edited by dorinionel; 8 January 2011, 19:05.
            http://i298.photobucket.com/albums/m...stouserbar.png
            Everything sounds better . . .

            Comment


            • #7
              Merge brici ! Pentru portbagaj mai trebuie pus un actuator si astfel va avea deschidere din telecomanda !
              Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

              Comment


              • #8
                ok,mersi fain ...

                Sa fie suficient actuatorul asta ?
                Last edited by dorinionel; 8 January 2011, 21:10. Reason: Automerged Doublepost
                http://i298.photobucket.com/albums/m...stouserbar.png
                Everything sounds better . . .

                Comment


                • #9
                  Este bun; e suficient sa fie cu 2 fire. Pe unul primeste comanda de la modulul de inchidere centralizata, celalalt se leaga la masa (prin papuc, de tabla portbagajului).
                  Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                  Comment


                  • #10
                    Pentru initiator, daca nu vrei alarma ai nevoie de un UCH si capete chei cu butoane.
                    ECUFix
                    Please don't visit my homepage!

                    Comment


                    • #11
                      $$ilvviu cred ca ai vrut sa spui carcasele cheii cu butoane.
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Pai si in carcasa ce pune?
                        ECUFix
                        Please don't visit my homepage!

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by $$ilvviu View Post
                          Pentru initiator, daca nu vrei alarma ai nevoie de un UCH si capete chei cu butoane.
                          am un UCH pe acasa si cred ca am si partea cu butoane de la o cheie. Se poate face ceva cu ddt2000 (am si ddt si cablu vag-com)? Daca nu merge cu ddt2000 cat costa imperecherea?

                          Ma intereseaza si varianta lui chelull cu chei briceag. Pe langa chei briceag de ce mai este nevoie?
                          In final va rog sa imi spuneti si cat costa.

                          Comment


                          • #14
                            Daca ai UCH acesta trebuie facut virgin si imperecheat cu ECU injectie folosind cheile actuale, apoi scrisa o cheie cu butoane VIRGINA.
                            Nu merge pusa o cheie care deja a fost programata pe alta masina.
                            La chei briceag te costa modulul cu 2 chei (100 lei) si copierea cheilor briceag la un atelier de copiat chei. Apoi scoti transponderele din cheile tale si le pui in briceag..
                            ECUFix
                            Please don't visit my homepage!

                            Comment


                            • #15
                              baieti nus dac are o legatura sau nu cu topicu eu miam scos tijele la inchidere vreau sa stiu dac exista capacele cum exista la masinile straine sau cum sunt la solenta de ex alea prevazute cu alarma
                              ala cu ned 4 sped ... sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google