Sfaturi.....cum Sa Deschid Usile ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sfaturi.....cum Sa Deschid Usile ?

    salutare !
    am si eu o problema si sper sa ma ajutati cu sfaturi si idei.
    prin noiembrie mi-a fost sparta masina (spart butucul de pe dreapta fata) si mi-au fost furat cd player-ul.
    in primul week-end insorit de dupa intamplare am scos ambele incuietori de la usile fata. acum ma bazez doar pe telecomanda de pe cheie.
    m-am tot gandit la solutii cum as putea sa deschid usile cand o sa raman fara baterie la telecomanda (are deja 4 ani) si nu am gasit nimic de pus in practica. va cer ajutorul pt ca probabil unii dintre voi au vreun sistem special de deschidere deja montat. daca raman fara baterie la telecomanda nu prea am solutii sa-i deschid usile si nu as vrea sa-i sparg vreun geam sau eu mai stiu ce.
    va multumesc anticipat si sper ca voi primi cateva sfaturi
    sigpic

  • #2
    Schimba bateria de la telecomanda mai des!
    If it ain't broke, don't fix it!

    Comment


    • #3
      Cum zice tovarasul de mai sus sau daca te tine punga ,cumpara un nou set de incuietori cu tot cu contact si un mester se va ocupa de scrierea noilor chei in uch.e posibil sa gasesti la dezmembrari.
      Welcome to the Club, We Have Jackets !

      Comment


      • #4
        @ niki B: e si asta o varianta :P
        @ margelatu: poi si daca-i pun incuietori noi ce te face sa crezi ca nu o sa le sparga iar ?
        asa, macar, fara incuietori poate le e un pic mai greu sa deschida usile.......sper
        sigpic

        Comment


        • #5
          DA,or' sa sparga geamul.Vecinul meu a patit.Nu s-au chinuit sa forteze usa.Au spart geamul ,au deschis,au bulit consola ca au tras de cd player si au plecat.Cumpara si tu o alarma iar daca mai pui cd player nu uita sa scoti fata detasabila cand pleci.Asa daca vede ca nu are fata la el nu prea se risca asa degeaba.
          Welcome to the Club, We Have Jackets !

          Comment


          • #6
            In portbagaj ai mereu o baterie pentru telecomanda schimbata la 6 luni/un an sa fii sigur.
            Si 2
            Tragi doua fire de la un actuator de la usa pana in portbagaj si in caz de ceva iei curent de la becul de la portbagaj sau cauti o baterie de masina si alimentezi actuatorul respectiv.
            Parerea mea.
            sigpic

            Comment


            • #7
              aceeasi situatie am patit-o si eu , dar inca nu am gasit o solutie la inlocuirea yalelor ...

              Comment


              • #8
                @ margelatu: pana sa raman fara cd player nu-i scosesem fata niciodata. acum l-am inlocuit si o scot de fiecare data stan patitu' )
                @ valeriuciprian: ms de sfat ;) m-am gandit la faza cu firele trase in portbagaj, dar in prima faza ma legasem de la butonul de deschidere din consola, dar ala e mort daca o incui de pe telecomanda (nu mai face nimic cand e inchisa din telecomanda). e foarte buna ideea ta cu trasul firelor si luat curent de la becul din portbagaj. ms inca o data
                sigpic

                Comment


                • #9
                  tu iti faci griji sa ramai fara baterie la telecomanda? pai ce e asa de speriat? iei una, o tii in portofel si gata eu mi-as face griji pentru bateria masinii, ca daca ramai fara baterie la masina nu se mai deschid usile din telecomanda, corect? te-as sfatui sa faci cum l-a sfatuit bolo pe thejoker : sa pui o baterie de scuter sau ceva de genul doar pentru inchiderea centralizata bafta
                  " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                  Comment


                  • #10
                    tudor sa stii ca mi s-a descarcat bateria masinii de mai multe ori in 3 ani jumate si de fiecare data deschiderea a functionat. ultima oara cad s-a descarcat si-a dat duhul de tot, si inchiderea tot functiona. cu bateria de telecomanda.....oricum tin mereu una la mine.
                    ms de sfaturi ;)
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      o usa la logan se deshide in 2-3 minute maxim fara sa fortezi butuci sau geamuri sparte, probata de mine personal, dar nu va spun cum ca deschid ochii la infractori, stima...

                      Comment


                      • #12
                        Parca sunteti din povestea cu bulgarele de sare, pe cuvant!
                        Cumperi un set nou de incuietori si ai rezolvat toate problemele astea logice. Pentru mine e cat se poate de simplu.
                        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                        Comment


                        • #13
                          Pai nu sta nimeni doua minute pana se deschide usa la frigider.In maxim doua minute trebuie sa fie plecat.Asa ca distruge butucul in 30 secunde si mai dureaza maxim un minut sa ridice cd playerul.
                          Welcome to the Club, We Have Jackets !

                          Comment


                          • #14
                            @vitriol: eu nu vreau sa dau 350 lei pe o incuietoare noua de fiecare data cand mi se sparge masina (sper ca prima oara sa fie si ultima). m-am gandit si eu la varianta asta dar nu vreau sa o iau in calcul. mai bine fac ce zicea valeriuciprian mai sus si trag fire in portbagaj de la actuator.
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              eu am spus 2-3 minute ca asa m-am chiunuit eu pentru prima data, dar cine face exercitii ii ajunge maxim 10 secunde si fara prea multe scule...

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google