Am Si Eu O Intrebare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by user2000 View Post
    i-a frate un tub de pasta de polish si 1 laveta cu microfibra si da-i , ce-i drept ai putin de frecat dar iesi mult mai ieftin... acuma depinde de tine daca ai chef de munca sau vrei sa dai bani...
    asa am sa fac si sper ca o sa iese bn,akum e criza si cat mai ieftin e cat mai bn ,si pt masina as munci non stop numai sa fie asa cum vreau eu,cel mai bn ma simt cand masina e in regula)

    Originally posted by Seba View Post
    bogdane, ai ph1 sau ph2? la ph1 tragi cu bun simt cu degetele de jos in sus si spre tine de masca butoanelor. of course, dupa ce scoti butoanele, tragand de ele ca de cele de aragaz. daca nu ies la bunul simt cu mana, ia un patent, pune niste hartie impaturita sa nu lasi urme in plastic si incearca asa. trebuie sa iasa. mai putin butonul de a/c, de ala sa nu tragi. apoi o sa vezi becul si-o sa-l injuri vreo 2 ore pana-l schimbi...
    ph1 am eu,imi dau seama ca o sa injur ceva la becul ala ca am vazut ca e o pozitie cam tampita si becul e foarte mic,iar ac nu am asa ca nu-mi fac probleme,dar mie frica de cablu de la rece si cald si celelalte 2 butoane de reglare.daca scapa nui nici o problema? in caz de scapa decat le prind la loc sau trb sa tin cont de ceva?eu nu as mai vrea sa desfac cablurile cand schimb becu mai bn ma chinui un pic.

    Originally posted by vdmihai View Post
    De acord cu user2000. Iesi mai ieftin asa Sau poate gasesti vreun far mai ieftineanu pe la dezmembrari.
    Si vin in completarea lui seba
    Link,tutorialul lui crististreulea
    Ms pt tutorial.

    Sunteti toti niste baieti de nota 10+ si multumesc pt rasp si pareri,sa aveti cat mai multi km ara capota ridicata.

    Comment


    • #17
      daca ai ph 1 , ca sa schimbi becul de la ac, te asezi in partea dreapta in interiorul masinii culcat, bagi mana dreapta in spatele panoului si incepi sa bajbai pe mijlocul panoului(in spate putin mai in dreapta ac-uli) pana dai cu mana de o proieminenta ceva de genul la o jumatate de capac de pix, invarti de asa zisul capac il scoti afara si ai scos becul... schimbi becul si pui la loc. oricum o sa injuri da e mai eficient decat sa desfaci tot de pe acolo.
      si vand faruri cu lupe cu angel eyes pt ph1, 170 ambele,da-mi pm daca te intereseaza.
      Nu sufar de nebunie, doar savurez fiecare moment al acesteia!!

      Comment


      • #18
        Am reusit sa schimb becul,bucurie mare,m-am chinuit un pic dar am reusit,acum am rezolvat una si am observat alta,nu se aprind becurile din butoanele de geam,am dat un buton jos l-am studiat ceva dar nu m-am prins unde vine becul,daca poate sa ma ajute cineva ar fi super.
        In legatura cu farul nu am rezolvat nimik cu polishu,asa ca cine are un far de vanzare sa-mi lase si mie un msg si poate ne intelegem.

        Comment


        • #19
          scrie pe google,youtube, tutoriale logan sau intreaba pe domnu' crististreulea pentur tutoriale si vei afla cum iti dezmembrezi toata masina ))
          " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

          Comment


          • #20
            Originally posted by Tudor View Post
            scrie pe google,youtube, tutoriale logan sau intreaba pe domnu' crististreulea pentur tutoriale si vei afla cum iti dezmembrezi toata masina ))
            momentan nu vreau sa dezmembrez toata masina doar partial,glumeam,am sa vb cu crististreulea sa vad daca ma ajuta,sper ca imi va da o mana de ajutor.Ms Tudor

            LE:Am gasit un tutorial la crististreulea si am inteles cum sta treaba acum mai ramane sa ma ocup de ele
            Last edited by bogd@n21; 27 March 2011, 08:51.

            Comment


            • #21
              atunci spor la treaba
              Nu sufar de nebunie, doar savurez fiecare moment al acesteia!!

              Comment


              • #22
                Salutare sper ca nu am gresit locul in care am postat dar nu vroiam sa creez un topic asa inutil.
                Am o mica problema nu stiu cum sa inlatur o "talpa" de la o antena din plastic care a fost lipita pe plafonul masinii.Va rog dati-mi o solutie.
                Atasez o poza ca sa vedeti despre ce e vorba.

                PS: Daca am gresit rog un moderator sa imi mute acest post.
                Attached Files

                Comment


                • #23
                  sa inteleg ca aia neagra e gaura ? daca da , nasol, numai la tinichigiu sudat, chituit, lustruit, vopsit

                  Comment


                  • #24
                    NU e gaura ! E o bucata de cauciuc de la talpa unei antene.Nu stie nimeni nici-o solutie.

                    Comment


                    • #25
                      daca nu e gaura ..slefuieste , vopseste nu ai alta solutie smirghel fin de apa gasesti in orice magazin de specialitate iar vopsea poti sa incerci la culoarea ta pe cele de la carefour

                      fi atent la vopsire cu sprai-ul, iti recomand sa faci o masca de hartie cu cuntr interior la portiunea de vopsit
                      Last edited by radu cornel; 12 April 2011, 21:05. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • #26
                        eu zic sa mai astepti cateva pareri de la colegii nostri mai priceputi!

                        Comment


                        • #27
                          Nu prea as vrea sa ma apuc de vopsit. nu imi plac chestilea astea poate si lipsa de experienta daca nu gasesc o solutie.Ca ultima solutie ii pun o urata codita de rechin peste acea bucatica de cauciuc sau ce o fi. :|

                          Comment


                          • #28
                            eu am rezolvat problema,intr-un final am schimbat farul si a iesit foarte bine

                            Comment


                            • #29
                              rog un moderator sa inchida anuntu,am rezolvat problema

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google