Puncte Zgarieturi Parbriz

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Puncte Zgarieturi Parbriz

    salutare,
    de cand am cumparat masina, am si eu cateva puncte pe parbriz de la pietricele cred.

    este vreo solutie sa le pot repara sau sa le pot umple? sunt enervante rau

  • #2
    Sunt firme specializate care fac polish la parbrize. Intereseaza-te pe la cei care comercializeaza geamuri auto sau da-i un google ceva ca in Bucuresti sigur gasesti.

    EDIT: bine, depinde si cat de adanci sunt punctele respective. Daca sunt asa de suprafata, minore sigur ies. Dar daca sunt adanci si s-a ciublit din geam singura solutie e sa schimbi parbrizul.
    Last edited by Nepotu123; 1 April 2011, 10:20.

    Comment


    • #3
      la carefour au un polish pentru geamuri 46 lei incearca-l la zgarieturi a mers

      Comment


      • #4
        daca sunt zgarieturi merge cu polish pentru sticla, daca sunt gauri se pot umple, dar pune un mic abtipild, ceva sa intre cat mai putin praf in crapatura. si daca e asa suna.ma, cunosc pe cineva! 0735336553
        sigpic

        Comment


        • #5
          oxid de ceriu iti trebuie
          sigpicMy ride

          Comment


          • #6
            Nepotu123; nu as vrea sa dau bani la firme pentru asta.
            sunt simple zgarieturi, majoritatea de la kkturile de stergatoare.
            chiar daca am dat eu 20lei pe unu, silicon etc, tot urat fac, si sterg prost


            radu cornel; doar cu polish? am zgarietuzi minore de la stergatoare dar am si cateva puncte facute de pietricele din mers. nu sunt adanci, doar in plastul de suprafata

            nicu_rcn; cu ce le pot umple?
            nu am niciun actipild sa pot pune, incurca la vedere orice as avea eu la indemana

            DeLuXe; de unde fac rost, cum folosesc?

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google