Postati Doar Preturi Carburanti ;-)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Au scris si ei Canto ,,ca sa se afle in treaba.
    Io stiu,,probabil o sa se hraneasca cu frunze(vegetarieni) si o sa faca muuult yoga si la masina o sa ii dea foc ca o sa mediteze 24 din 24 de ore.

    Una peste alta,,este grav ca avem asa un pret al benzinei fata de salariile care scad cu zecile de procente.

    Comment


    • de ce imi doresc sa creasca ?

      noi stam in fata calc si ne vaitam cum creste benzina. ce tare ! caracteristica de baza pe care este construit poporul roman. TACEREA ! si odata cu ea ne tac si ni se sting identitatile sufeletelor. o sa ajungem in fel de moluste sub semnul sclaviei patronilor vegetand un teritoriu, un pamant pentru care suntem buni doar sa ii facem umbra.

      si ce rezolvam ? de ce ne vaitam frate atata ? pentru ca de fapt si in mod real nu suntem afectati. este mai comod sa stam in propriul jeg acasa si sa ne plangem ca au scumpit benzina. este mai comod sa zaci decat sa faci intradevar ceva. este mai comod sa zaci decat sa te lupti pentru 1 leu in minus la benzina care inseamna 50 lei la plin

      cand va fi pretul suficient de mare incat sa ne determine sa facem ceva abia atunci putem spune ca exte exagerat pretul benzinei. pana atunci ne platim comoditatea. cand am zis sa punem stickere pe masia se uita lumea chioras la mine. spor la pompa

      Comment


      • Nu e chiar asa...ai tu ceva dreptate dar nici chiar..pai de unde stii tu ca toata lumea sta si nu face nimik?intr-adevar asta ii caracterizeaza pe romani,dar totusi sunt si romani care muncesc,sau multi care ar munci si nu au ce,nu toti au o sansa buna,scuza-ma nu stiu cum sa iti zic,dar sa muncesti pe salar de 400 de lei si sa ai cheltuieli de 800 de lei,nu-i treaba,si tu mai zici ca mai bine ar scumpi benzina la 100 de lei litru,da-o incolo de treaba
        on topic: 4,48 litru de benzina 95 la Petrom in baia mare

        Comment


        • Un prieten spune asa:
          "Se spune mereu ca timpul schimba lucrurile, dar, de fapt, tu esti cel care trebuie sa le schimbe."
          Cati bucuresteni au iesit la miting? Nu destui. Mai multi erau din tara. Guvernul se teme nu te tara ci de cei din capitala. Ca voi sunteti cei care in max o ora le dati foc la barlog daca vreti. Eu fac 5 ore pana la Bucuresti.

          Comment


          • Motorina Tempo Plus la MOL e 4.51 lei\l.

            Comment


            • Off: nici nu comentez la flame-urile create...
              On: 95 de rompetrol azi, 4.58/L

              Comment


              • ce legatura are salariul de 400 lei ? vorbim de ignoranta generala poporului roman. ignorant este si cel care castiga 400 si cel care castiga 4000 lei.

                Comment


                • Originally posted by Canto View Post
                  on-topic: bagat azi - 4.6 lei omv carrera 95
                  off-topic: sunteti inconstienti toti care vreti un pret mai mare....
                  @ten - daca se scumpeste benzina - nu e de ajuns sa mergi cu ratb-ul ci se scumpeste extrem de mult si mancarea si restul ... si ce treaba are traitul greu cu cat ar trebui sa fie pretul benzinei - din contra ar trebui sa fie mult mai ieftin cum e si in alte tari nu cum e la noi si scumpa si proasta...
                  @marx: ce ... in sfarsit ti-ai pus gpl ? Pentru ca altfel nu-mi imaginez ... de ce ai vrea asa ceva...

                  Poate nu toata lumea foloseste masina personala zi de zi doar pentru a merge la munca si inapoi - poate altii sunt nevoiti sa mearga fff mult cu masina si din alte motive - si va doresc din tot sufletul sa nu aveti parte de asa ceva ... sa nu aveti timp decat de 3-4 ore de somn pe noapte - cu tot cu condusul masinii la greu toata ziua - atunci sa va vad cum mergeti cu trenul dintr-o parte in alta(probabil acolo o sa dormiti).

                  da canto sunt constient ca o scumpire de benzina duce la scumpirea serviciilor, mancarii etc
                  si crede-ma ca fac in jur de 100 km pe zi si tot as vrea sa se scumpeasca benzina
                  Last edited by ten; 23 June 2010, 18:37.
                  laureate 1.5l, albastru marin

                  Comment


                  • Si cand te gandesti ca o masina din parlament are alocat 400 de L de combustilil lunar!

                    Comment


                    • avea dar oricum e mult si cat au acum
                      laureate 1.5l, albastru marin

                      Comment


                      • Dar au si motoare pe masura care sa suga rezervorul limuzinelor!

                        Comment


                        • Numai Basescu are masina mai ieftina decat bodyguarzii. Nu cumva e inscris pe forumul asta? Ca sa-i dau un PM. Referitor la pretul carburantului, of course.

                          Comment


                          • Originally posted by cris_iasi View Post
                            Un prieten spune asa:
                            "Se spune mereu ca timpul schimba lucrurile, dar, de fapt, tu esti cel care trebuie sa le schimbe."
                            Cati bucuresteni au iesit la miting? Nu destui. Mai multi erau din tara. Guvernul se teme nu te tara ci de cei din capitala. Ca voi sunteti cei care in max o ora le dati foc la barlog daca vreti. Eu fac 5 ore pana la Bucuresti.
                            Peste 5 milioane de locuitori ai Romaniei au ales puterea actuala. nu trebuiau sa se deplaseze 5 ore, nici macar o ora, era chiar pe gratis si totusi au ales pentru o galeata de 1.5 lei si mai stiu eu ce prostii. ne meritam soarta si gata. sunt unii mult prea creduli ( sa le spun asa ca sa nu-i jignesc) pentru a putea face ceva in tara asta.


                            rompetrol mihai bravu 4.55 lei/L
                            moll turnu magurele 4.6 lei/L ambele benzina de 95

                            Comment


                            • Terminati ma cu Basescu si cu benzina, n-are nici o legatura una cu alta. Ganditi-va ca taxele si accizele de la carburant, ajung la buget si asta inseamna multi bani. Daca s-ar vinde benzina cu 1.5 lei litru, atat cat este la poarta fabricii, s-ar gasi alte taxe din care sa scoata bani si nu stiu cat de bine ar fi pentru noi.
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • ) e tare asta) cum spunea domnul boc: Aceste "masuri anticriza" nu vor afecta firmele private. atat timp cat lumea nu va mai avea aceeasi bani vor cumpara mai putin, adica firmele private vor creste preturile pentru a nu iesi in pierderi. poate pe tine crezi ca masurile nu te vor afecta direct (poate nu esti bugetar) dar vei vedea ca dupa ce trece de curtea constitutionala ne va afecta pe toti, pe unii chiar cu scaderea venitului lunar cu 25%.

                                (multumim guvernului si celorlalti care se gandesc la cresterea taxelor pentru marirea bugetului. daca doresti neaparat cresterea bugetului ar trebui sa creasca Boc si TVA si cota unica ca altfel nu stiu unde vom ajunge. se va intampla si asta asa ca nu trebuie sa ne grabim)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google