Postati Doar Preturi Carburanti ;-)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pretul se stabileste dupa cerere.....

    Corect pana la un punct. Politica firmelor e un profit anume, mimin, ca o constanta. Variabilele sunt vanzarile si pretul. Cand vanzarile se duc in jos, pentru a mentine profitul constant, aleg decat sa maresca pretul.
    Cam asta e politica paguboasa preferata de firmele din Romania. Alternativa ar fi cresterea volumului vanzarilor si o cota de adaos mai mica. Dar aici e cu dus intors, vinzi insuficient si nu mai faci profitul ala costant.

    Comment


    • Cand intr-un oras ca in cel in care locuiesc eu exista decat o singura statie si aia PetromV atunci preturile cresc mai tot timpul.Azi am pus benzina cu 4,75...si cred ca va urca ..Rusine sa le fie!!!!
      CARPE DIEM!

      Comment


      • alimentat azi rompetrol fx 95 benzin pret 4.76
        sigpic #

        Comment


        • pana nu scade TVA-ul pretul benzinei va tot creste
          azi la omv diham 4.79 bataie de joc...
          laureate 1.5l, albastru marin

          Comment


          • Depinde si de regiune.
            Luna trecuta am fost in capitala, am alimentat la un MOL, OMV si Petrom. La MOL si OMV pretul la 95 era 4.77 si la Petrom 4.71
            In Satu Mare abea acum a ajuns pretul la 4.66 si 4.70 la aceste statii.
            Mentionez, ca MOL-ul si OMV-ul din Bucuresti erau "sub un bloc" si probabil pe baza de franciza, motiv pt care banui ca erau mai scumpe...
            Eu, acum la Satu Mare alimentez de 95 de la petron pentru 4,66 RON

            Comment


            • la 10 litri faci economie de un leu ) deci tot cam aia e 4.66 , 4.76
              laureate 1.5l, albastru marin

              Comment


              • Rompetrol, Eroilor, Timisoara
                Alto 55 5,05 lei/l

                Comment


                • alimentat azi rompetrol fx 95 benzin pret 4.84
                  sigpic #

                  Comment


                  • Alimentat astazi cu efix diesel in 2 locatii:
                    - la rompetrolul de pe ghencea 4.79 lei/l
                    - la rompetrolul de pe virtutii 4.77 lei/l
                    ex-Logan Ambition 1.5 dci Iunie 2006/RIP Dec 2011
                    Dacia Duster Laureate 1.5 dci 110cp 4X4, ESP + whatever packs

                    Comment


                    • Jos Bascosu ca in decurs de 3 zile s-a scumpit cu +0.07 inca un pic si trece peste tot de 5 lei daca nu reduce basco tva inapoi la 19 si nu elimina toate acizele din benzina.
                      Jos Bascosu Jos!!!

                      Comment


                      • OMV Carera 95 4.84 lei

                        Comment


                        • cand am vazut azi la omv, diham 4.86 mi-am dat doua perechi de palme am crezut ca nu vad bine
                          laureate 1.5l, albastru marin

                          Comment


                          • Petrom 95 - 4.71 lei / litru

                            Rompetrol 95 - 4.84 lei / litru
                            '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                            Comment


                            • 4.82 Efix 95 la Rompetrol Iasi 1 (pe Niciman) ......arza-i-ar focul.

                              Comment


                              • Omv 95 -4.79 , Sprind diesel winter 4.74 , Alpin Diesel 5.11 si Carrera 100 5.5 ron/l . Eu am dieselache si bag Alpin/premium/top nordic . Top nordicul sa stiti ca este acelasi lucru cu premiu/alpin diesel . Top nordic este 4,75 ron/l iar Alpin este 5.11 . Diferenta vezi domne este ca motorina de la omv are aditiv de austria (asa mi-a zis cineva , era sa pic pe jos de ras ) , iar aia de romania are aditiv pentru romania. Desi cisternele care aprovizioneaza omv cat si petrom , iau combustibilul de la aceleasi depozite si implicit din aceleasi rezervoare .

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google