Postati Doar Preturi Carburanti ;-)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Domeniul energetic si ala alimentar reprezinta baza de unde-si trag astia banii.Auzisem ca vor sa adauge o taxa la carburanti,gaze,kw..sa acopere golul de la pensii.Comerciantii de carburanti vand mai putin si pt. a tine profitu' bun ridica pretul, devine un lux sa mergi cu masina,nu sa ai masina...

    Comment


    • @Rick -Ai dreptate, cam asta e: statul nu se baga ca ia taxe, petrolistii tin pretul ca sa-si scoata profitul pe scaderea vanzarilor, pe cand pretul petrolului se invarte pe la 80 dolari/barilul, ca in 2008, daca nu ma insel.
      Calarasi, ieri: Petrom-benzina 95- 4,81 lei/litrul, benzina 99-5,20 lei/litrul. Partener Rompetrol- efix 95-4,73 lei/litrul!
      LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

      Comment


      • in seara asta am bagat benzina cu 48.3 litru benzina 95 la petrom

        Comment


        • Rompetrol efix diesel 4,78 lei/L...
          sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

          Comment


          • benzina Petrom 95...4,8 lei L...astazi,maine cine stie...
            Sa nu-ti fie frica de opozitie.Aminteste-ti ca un zmeu se inalta impotriva vantului ,nu impreuna cu el.

            Comment


            • omv carera 95 4,88
              Last edited by florin6234; 6 December 2010, 10:22. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Rompetrol, Efix - 4.89
                Parca au rata fixa de crestere de 7 bani pe saptamana. Exact acum o saptamana era 4.82, acum 2 saptamani era 4.75.

                Comment


                • Acuma am alimentat de la rompetrol cu efix 4,91 scumpa ,oricum de o vreme merg tot mai putin cu masina!

                  Comment


                  • sa te auda Domnu` Alex , zilele trecute am bagat de 50 ron 17 litru juma..ce bucuros eram
                    postul meu din 2008 , oare mai sunt bucuros si acuma cand de 50 ron bag 10 litri ? de 95.

                    Comment


                    • cat de frumos ar fi pentru 50 de ron sa pot alimenta 17.5 litri de benzina

                      Comment


                      • voi vreti sa ajunga benzina la neverosimilul pret de 2,85 lei pe litru?!
                        sigpic

                        Comment


                        • am bagat de 100 ron 20,44 l rompetrol benzol 95

                          Comment


                          • Petrom Zimnicea, in seara asta 4.82 lei/l benzina 95
                            If it ain't broke, don't fix it!

                            Comment


                            • AMINTIRI FRUMOASE:

                              Originally posted by bogdan_1984 View Post
                              Petrom braila, statia gradina mare, premium 95, 3,12ron;))

                              Originally posted by ingerulol View Post
                              In Bucuresti la PETROM in sect 5 este 3.18 RON / litru Premium 95 fara plumb . Eu numai de acolo voi alimenta.

                              Originally posted by B 83 RMJ View Post
                              nu stiu. m-am mirat azi sa vad ca inca nu s-a scumpit litrul la pompa desi au trecut cateva zile de la ultima scumpire. tot 3.42 la omv
                              Stia el ce stia:
                              Originally posted by radu2008 View Post
                              Astia de la peco sunt in stare sa faca un litru de benzina si motorina sa sara de 5 ron ca lor atuncea le place viata cu profituri uriase si munca putina.

                              Comment


                              • uraaaaa uraaaaa uraaaaa de maine se scumpeste iar cu +0.08

                                Daca ziceam ca pina la sfirsitul anului va fi 5 lei acum trebuie sa zic ca pina la sfirsitul anului va fi peste 5 lei

                                JOS SATANA DE BASCOSU

                                si oarecum o veste buna pentru cei care sunteti aproape de granitza de nord:
                                Last edited by usr1; 6 December 2010, 21:17. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google