Postati Doar Preturi Carburanti ;-)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • azi dimineata la mol in brasov 5,22 lei benzina si 5,27 motorina...astia nu sunt normali la cap

    Comment


    • Astazi la Lukoil diesel - 5,14lei/L.
      sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

      Comment


      • Am mai intrebat pe alt topic: mai tine minte cineva cat era benzina, la cota, prin 1988?

        Comment


        • Dat fiind media de varsta de pe forum, cam slabe sansele sa stie cineva . E doar o intrebare sau exista vre-o similaritate cu pretul de acum?...si nu numai.
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • Eu fiind cu ai mei, stiu ca mergeam sa luam cota cateodata de la Peco, si cred dar nu-s sigur, ca era cam 9-10 lei/l.
            Un salar mediu era cam 2000-2500 de lei atunci. Acum salarul mediu pe tara e 2022 lei, din cate stiu eu.

            Concluzionand: benzina acum e ieftina fata de atunci.

            PS: nu ma injurati, era o gluma.
            PPS: daca ajunge la 9 lei, il putem impusca si pe asta de conduce tara acum, dar peste 20 de ani vom ajunge in acelasi punct in care suntem acum.

            Comment


            • Coincidenta face ca, la un an mai tarziu a fost "revolutia"
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • Da. Vorbim peste 20 de ani, atunci?
                Ca pana atunci stim cum vor decurge lucrurile: libertate, inflatie, vorbe-n vant, jocuri piramidale noi.............. in general tot ce tine de saracie.

                Comment


                • alimentat de 2 ore rompetrol fx 95 pret 5.19
                  sigpic #

                  Comment


                  • azi am facut o tura sa vad de unde alimentez mai ieftin si am alimentat de la agip diesel 5,18 litru,petrom 5,23,mol 5,27.unde o sa ajungem cu scumpirile astea astea nu sunt normali.ai sa facem o greva generala.

                    Comment


                    • greva generala zici? cand toti fac plinu' da se plang ca nu au bani. sa fim seriosi. uita-te mai sus si vezi cati zic "azi am alimentat" "azi am bagat" "azi am facut plinul pentru ca maine se scumpeste" si tot asa. Eu unu' bag de 20-30 de lei cand am nevoie neaparat de masina, am avut saptamani in care plecam doar o data, de doua ori cu ea, si faceam 5-6 km. .... greva generala v-a fi cand o sa ajunga la 8-9lei, iar daca o sa ajunga asa, o sa tina protestul pana ajunge iarasi la 6 lei.

                      Comment


                      • intrun fel ai dreptate,o sa ajungem sa mergem cu bicicleta.

                        Comment


                        • Cu nesimțiții ăștia am ajuns șofer de week-end, alimentez de 50 de lei si trag de km cât pot de mult, din mașină m-au dat jos m-au liniștit, de pe motor cred ca anul asta dacă nu anul viitor nu o sa îmi mai permit nici cu ala și sigur în maxim 2 ani la biciclete, trotinete și role...
                          sigpic

                          Comment


                          • Mare dreptate ai tu andr3w.Eu vad preturile la carburanti din tramvai dimineata cand trec pe langa un MOL.

                            Comment


                            • Mai dam burta jos, statul se gandeste la sanatatea noastra.

                              Comment


                              • guvernul nostru este _I_ -ist.......(parazitii)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google