Postati Doar Preturi Carburanti ;-)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mr.K View Post
    Eu fiind cu ai mei, stiu ca mergeam sa luam cota cateodata de la Peco, si cred dar nu-s sigur, ca era cam 9-10 lei/l.
    Un salar mediu era cam 2000-2500 de lei atunci. Acum salarul mediu pe tara e 2022 lei, din cate stiu eu.

    Concluzionand: benzina acum e ieftina fata de atunci.

    PS: nu ma injurati, era o gluma.
    PPS: daca ajunge la 9 lei, il putem impusca si pe asta de conduce tara acum, dar peste 20 de ani vom ajunge in acelasi punct in care suntem acum.
    2022 salariu mediu brut acum,in 1988 era 2500 net si nu era dif. asa mari intre minim si max.Oricum nu era mai bine atunci, mai ales in anul ala

    Comment


    • Originally posted by Red_Alin View Post
      Mare dreptate ai tu andr3w.Eu vad preturile la carburanti din tramvai dimineata cand trec pe langa un MOL.
      si eu la fel, dimineata cand plec la facultate trec pe langa MOL si vad cum in fiecare zi aproape e alt pret.(exagerez putin, schimba de 2 ori pe sapt)
      Originally posted by bad_hrc View Post
      Mai dam burta jos, statul se gandeste la sanatatea noastra.
      eu ce burta sa mai dau jos. am 70kg la 1,90m asa ca nu prea imi permit sa mai dau jos din burta, iar masa musculara de la bicicleta nu prea cred-)
      Originally posted by cosmin83 View Post
      intrun fel ai dreptate,o sa ajungem sa mergem cu bicicleta.
      asta daca nu se gandesc sa ne puna un fel de rovinieta si pe bicicleta.

      Comment


      • Pai mai mananca si tu sa ai ce da jos . Cine are ce da jos, sa fie fericit ca mai face si miscare, eu oricum vara ma dau cu bicicleta in loc de masina si cu preturile astea la benzina parca e motivatia mai mare sa ies cu bicicleta.
        Cum sa nu se dezvolte masa musculara pe bicicleta? Poate daca mergi cu ea la vale si la deal cu autobuzul

        Comment


        • Poate scot astia de la Dacia un model de bicicleta dupa ce citesc pe aici . La varianta cu bicicleta m-am gandit si eu astazi cand vad cum cresc toate preturile iar salariul meu sta pe loc de mult timp din cauza asa numitei crize.

          Comment


          • Daca tot urca pretul asa de grozav pina la urma o sa trecem toti pe GPL.

            Comment


            • si gpl-ul crezi ca nu va urca si el ? cand or sa vada cat de cerut este...

              Comment


              • si gpl-ul o sa urce, dar nu cred ca sunt asa nebuni incat sa sara peste 4 lei...si totusi este ceva..

                Comment


                • ba o sa`ti vina sa crezi , eu zic ca nu mai e mult pana sare si gpl-ul , mai asteapta umpic sa`si puna lumea gpl si actioneaza , sunt sigur de asta.
                  azi Mol podul grant , 95 - 5.22 lei

                  Comment


                  • :-? nici nu stiu ce sa mai cred. astia sunt de-a dreptul nebuni, nu stiu unde vor sa ajunga. O parte din vina ne apartine si noua si asta pentru ca i-am ales, iar acum cand nu ii mai vrem nu luam masuri impotriva lor. Sincer sa fiu nici eu nu cred ca as iesi in strada sa dau foc la masini si sa fac proteste de genu', sa fiu calcat in picioare, dar totusi trebuie sa existe o solutie, iar in legatura cu benzina si cu protestele facute, nu stiu, dar noi am fi vrut ca ei dupa 3-4 boicotari de benzinarii sa scada pretul la jumatate. VREM REZULTATE??? Nu asa le obtinem.

                    Comment


                    • Lukoil Pallady, 5,19 ! !
                      sigpic
                      Ca sa stii incotro te indrepti trebuie sa stii de unde ai venit. Richard Burns

                      Comment


                      • OMV - Brad carrera95 5.24

                        Comment


                        • Lukoil alunisului 95 - 5.11
                          Can't touch this !

                          Comment


                          • Voi nu ati observat ca nu au mai crescut preturile timp de 2 luni cit au fost protestele.... cind au vazut ca nu mai protesteaza nimeni iar au scumpit; si primul care a scumpit a fost bobu deci..... concluzia e simpla.... se impune un nou mare protest care sa se lase cu plecare bobului ca altfel am o presimtire ca pina in vara sau toamna ajunge 7 lei,

                            Comment


                            • Si cand toti vor fi pe GPL, va creste pretul la asta si se va duce la benzina in joc. N-ati invatat regula ca ce se cere e si scump?
                              Pana la urma si GPL-ul se face tot din itei si daca acum are taxe mici, nu inseaman ca guvernul doarme, le poate mari peste noapte.
                              Castiga cine vinde instalatia de GPL.

                              Comment


                              • ieri am bagat de la lukoil(de la petrom nu bag de cand cu protestul) 5,14 lei benzina de 95...
                                Ok, numele meu e Laur...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google