Postati Doar Preturi Carburanti ;-)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Teoretic ar trebui sa fie benzina 3.21 azi dar este 3.3 prin multe PETROM , iar GPL 2.04 si el este cam 2.3. Benzina va ajunge sub 3 lei sigur la cum fluctueaza in jos barilul , dar producatorii si distribuitorii de produse petroliere nu vor sa scada incasarile pentru ca au facut profituri din aceeasi cantitate vanduta de 3x mai mari decat anu trecut. Trageti voi concluziile . Suntem prea mici ca sa contam , dar sper sa coboare cat mai jos ca sa ajung sa merg cu masina cat e abonamentu` de metrou lunar
    1.6 MPi Icy White

    Comment


    • Si motorina...

      Vad ca pe aici se toooot vorbeste de benzina (mai mult de...); ia sa zicem si ceva cuvinte despre motorina!
      Sambata era la Petrom diesel euro 4 <3.71> si acum am vazut la 3.61
      Daca va scadea sub 3 lei atunci voi avea ceva satisfactii___cand mi-am cumparat masina, M. era in jur de 3 lei litrul (ca "litra" are 250 de mililitri!)

      Of,,,cand ma gandesc la f ca economia unei tari este atat de gurmanda de motorina...
      A,,,sa nu uit! Ati vazut ca dupa boicot au scazut preturile fenomenal?
      Sorry de off-topic!
      Last edited by 77sky; 10 November 2008, 18:08.
      Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

      Comment


      • Scuze si eu de oftopic.
        La ce boicot de referi?

        Comment


        • Un link

          Acesta : "intiativa"
          Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

          Comment


          • Azi am bagat de la PetrOMV, Carrera 95 cu 3.39 ron...

            Comment


            • Se intampla un fenomen ciudat . In Bucuresti zici ca nici nu au scazut preturile . Un singur petrom am vazut cu preturi adaptate conf scaderilor de preturi si acesta la iesirea de vest a Bucurestiului , restul cu preturi "de capitala" (urma o injuratura de mamele lor - dar nu o zic ) iar in Pitesti , cum se anunta ieftiniri cum PAC apare pretul corect ... Astia sunt cam dubiosi ... D-abia astept sa ma intorc la Pitesti sa alimentez:P
              1.6 MPi Icy White

              Comment


              • Pretul la pompa nu scade decat dupa ce statia respectiva si-a refacut stocul, mai ales ca majoritatea sunt CO-DO (Company Owned - Dealer Operated) adica sunt proprietatea Petrom dar sunt operate de "Twin Peaks SRL", ceea ce inseamna ca sunt gestiuni diferite si cum in Romania nu poti sa vinzi sub pretul de achizitie reducerea se face treptat pe masura improspatarii stocului.
                Din cauza asta, statiile cu tranzit mare scad pretul mai repede decat cele din oras.
                Last edited by darksid3; 11 November 2008, 12:21.
                sigpic
                Ambition 1.5 dc

                Comment


                • Petrom 3,27/l 95 fara plumb Iasi - mase plastice

                  Comment


                  • Sal
                    ieri la OMV iasi, in Nicolina,OMV carrera 95 -3,51 RON

                    Comment


                    • 3.33l ieri in Cluj da azi se anunta mai jos.

                      Comment


                      • Degaba oameni buni ca scade cu foarte putin,desi e ok si asa,dar in 2 sau 3 scumpiri revine la pretul normal..

                        Comment


                        • Am vazut azi la stiri ca petrom a redus preturile benzina de 95 fara pb 3.19 ron/l sper sa ajunga cat de curand la 3 ron/l!!!!!!!!!!!!

                          Comment


                          • Ar fi prea frumos sa se duca la 3 lei...Dar nu suntem noi asa norocosi...

                            Comment


                            • Originally posted by radu2008 View Post
                              Am vazut azi la stiri ca petrom a redus preturile benzina de 95 fara pb 3.19 ron/l sper sa ajunga cat de curand la 3 ron/l!!!!!!!!!!!!
                              Mai e putin pana la 3 lei,daca barilul se mentine asa inca 3 saptamani in iarna luam benzina cu 3 lei/litru

                              Comment


                              • Cine stie cat e benzina la Rompetrol?
                                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google