Postati Doar Preturi Carburanti ;-)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Alimenteaza de la petrom ca i ce mai ieftina si cea mai buna .

    Comment


    • A scazut barilul la 50$.

      Comment


      • Asta inseamna inca un val de ieftinire.

        Comment


        • Deci se va duce sub 3 roni
          Bucuria noastra!

          Comment


          • Varmiu baga benzina numai de la rompetrol (ptr k este in drumul lui)..Decand s-a ieftinit benzina, el nu a bagat nicio data de la petrom.
            ieri vine si imi zice...'' baaaa, este 3.3 lei benzina la petrom !!!'' el baga numai cu 3.6 lei

            Comment


            • azi dimineata imi sare in ochii pretul benzinei 95 de la LUKOIL Barbu Vacarescu 3.29 RON/litru


              asa da !

              Comment


              • Originally posted by Alex21 View Post
                Varmiu baga benzina numai de la rompetrol (ptr k este in drumul lui)..Decand s-a ieftinit benzina, el nu a bagat nicio data de la petrom.
                ieri vine si imi zice...'' baaaa, este 3.3 lei benzina la petrom !!!'' el baga numai cu 3.6 lei
                Pai la rompetrol e aditivata benzina din cauza asta e mai scumpa ca la petrom.

                Comment


                • 3.19 l in Cluj benzina si in scadere))

                  Comment


                  • Ieri am bagat la Petrom in Brasov cu 3,24; la intrarea dinspre Feldioara
                    It's nice to be important but it's more important to be nice!

                    Comment


                    • Cat so facut Top Premium 99+ , aveti idee ? Ultima data am luat cu 3,62 !
                      sigpic

                      Comment


                      • 3.49 Top 99+ , si 3.19 dar se duce la 3.13 zilele urmatoare Super 95. Hmm .. Motorina va scadea doar putin
                        1.6 MPi Icy White

                        Comment


                        • @supercar: toate benzinele sunt aditivate, inclusiv cele de la Petrom.
                          Rompetrol foloseste alt tip de aditiv, coroborat cu strategia de marketing pe care o duce in Romania, duce la un pret crescut al benzinei sale.
                          Doar deh, curata injectoarele.
                          PS: nu m-am documentat f bine, insa am citit ca acel aditiv folosit de Rompetrol pt a "curata injectoarele" este interzis in unele tari. Surprinzator, asa-i?

                          Comment


                          • Oftopic:Eu imi desfund singur injectoarele.Peste 5000 se se desfund ele.)

                            Comment


                            • Pai si care ar fi motivul pentru care e interzis?
                              Mai bine sa pui raul înainte, si sa lasi ce e mai bun ca o surpriza.sigpic

                              Comment


                              • Sunt interzisi in Japonia si USA.
                                Aditivul se numeste ferrocene, si e compus din 2 molecule de C5H5, unite printr-un atom de fier, rolul sau fiind de antidetonant, ca inlocuitor al tetraetilului de PB.
                                Deci, contin oxizi de fier, care in timp afecteaza componentele motorului, realizand depunezi pe supape si camera de ardere.
                                PS: daca nu ma crezi, alimenteaza vreo luna de la rompetrol, si dupa fa un control bujiilor, sa vezi ce culoare rosie au

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google