Postati Doar Preturi Carburanti ;-)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Deci traiasca criza financiara,cu ocazia asta si lumea arde mai putin combustibil si automat daca rafinariile nu vand combustibil sunt nevoiti sa scada pretul.
    Benzina ar trebui sa fie acum in clipa asta 2.5 lei/litru iar motorina cam 2,7lei/litru(avand in vedere ca se vinde mult mai bine ca benzina,cred ca 65% din masini sunt diesel).

    Comment


    • Avand in vedere costurile de obtinere a motorinei si procedeele folosite, ar trebui sa fie substantial mai ieftina ca benzina! Traim in Romania asa ca logica e cat se poate de crepusculara Oricum inca se prezinta bine avand in vedere ca in SUA motorina e cu cel putin 100% mai scumpa decat benzina
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • Motivul este ca motorina polueaza mai mult ca benzina. Mi se pare normal sa fie mai scumpa deoarece e mai daunatoare pentru mediu.
        politica "LOR" este de a reduce numarul de persoane fizice care folosesc masini de uz personal alimentate cu motorina <off the record>.
        Fuarte Nervos !!!

        Comment


        • In SUA, din cate stiu eu, motoarele de pe masinile lor sunt de capacitate mare iar combustibilul folosit cel mai mult este benzina. Si de aceea este foarte ieftina. Sper sa nu ma insel. si bineinteles, se stie cate razboaie au avut loc ca sa obtina petrol de la alte popoare
          Last edited by bogdan_1984; 3 December 2008, 16:07.
          sigpic

          Comment


          • Petrom Calarasi: Benzina 95- 3,03 lei/litru, Top99+ -3,36 lei/litru; motorina euro4- 3,50 lei/litru
            Partener Rompetrol: benzina Efix95 aditivata- 3,50 lei/litru; motorina-3,90 lei/litru
            De unde se vede ca Patriciu nu se simte prea bine, dar nici altii care au tot marit preturile pe motiv ca "s-au scumpit carburantii" nu le micsoreaza...
            LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

            Comment


            • Promisiunile continua sa curga

              Petrom a anunţat că va reduce, miercuri, preţul carburanţilor cu nouă bani pe litru.
              Benzina Premium fără plumb 95 va coborî astfel sub nivelul de trei lei pe litru, pentru prima dată în ultimii trei ani şi jumătate.
              Benzina Premium fără plumb 95 va costa 2,95 lei pe litru, Top Premium fără plumb 99+ va putea fi achiziţionată pentru 3,28 lei, OMV Carrera 95 pentru 3,05 lei, iar sortimentul OMV Carrera 100 va costa 3,68 lei, a anunţat marţi compania.
              Motorina Top Euro Diesel 4 va costa 3,46 lei, OMV Sprint Diesel va fi comercializată pentru 3,51 lei, preţul Euro Diesel 4 va coborî la 3,38 lei, iar pentru OMV Premium Diesel clienţii vor plăti 3,79 lei.
              Conform strategiei de preţuri a Petrom, în staţiile companiei tarifele pot varia cu până la 5% în plus sau în minus.
              Antena 3
              Attached Files

              Comment


              • Mai bine veniti in braila sa alimentati 3,00 ron/l premium 95
                sigpic

                Comment


                • Pai in Arad azi am alimentat cu 3.05 la Omv (carera 95)
                  Un prieten a zis ca a alimentat de la Petrom cu 2.95.

                  Comment


                  • Parca vad ca pretu va creste brusc la pompa cand barilul va incepe sa creasca si cand criza financiara va lua sfarsit !!!!!!!!!!

                    Comment


                    • Asta-i clar.Brusc nu va creste,dar in tot asa cu 8 bani,10 ,7 etc

                      Comment


                      • Daca asa stau lucrurile cred ca o sa ma risc sa fac un plin

                        Comment


                        • Originally posted by radu2008 View Post
                          Parca vad ca pretu va creste brusc la pompa cand barilul va incepe sa creasca si cand criza financiara va lua sfarsit !!!!!!!!!!
                          Daca fac asa sunt jegosi si ma obliga sa bag ceva banii in motorina si sa imi fac niste rezerve pentru cateva luni.

                          Comment


                          • Pe bune. Ar trebui sa umplem beciul la case cu canistre de benzina. Sa avem propria noastra "benzinarie" penru o perioada scurta de timp.
                            sigpic

                            Comment


                            • Criza nu va lua sfarsit asa brusc precum a aparut, stati voi linistiti...Deocamdata bucurati-va de prezent si de preturile combustibililor
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • Cu cat vom cumpara mai mult cu atat pretul va stagna . Pentru ca ei inca au cerere . Cand nu vor mai incasa bani - inseamna ca-i va afecta si pe ei criza - lucru care va duce la ieftinirea produselor pentru venituri de orice fel . DECI >> ORICUM ASTEPT SA MAI SCADA
                                1.6 MPi Icy White

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google