Postati Doar Preturi Carburanti ;-)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Stiu pe cineva care alimenteaza numai de la petrom ,si nu are masina nimic .
    Masina dci are 100.000 de km

    Comment


    • in 17k km am alimentat numai de la petrom. and, no problem so far!
      sigpic

      Comment


      • iar au scumpit jigodiile astea benzina...tota tara e in criza dar iei tot fac scumpiri...in ce tara traim !

        Comment


        • Eu nu inteleg dc nu se organizeaza un miting in care sa boicotam statiile peco stam ca mamaligile eu o sa ies sigur in strada?
          Last edited by radu2008; 21 March 2009, 14:09.

          Comment


          • Boicotul inseamna, in cazul asta, refuzul de a cumpara.

            Sincer, cati dintre voi au zis vreodata: gata, de azi nu mai bag benzina o perioada de timp si ma deplasez cu transportul in comun, indiferent pe unde trebuie sa ajung (mai putin in situatiile in care ai ceva de carat si e de preferat sa folosesti masina in loc sa te chinui prin metrou)!!! Cred ca pot fi numarati pe degete.
            Pai ... cum vreti sa nu creasca pretul benzinei cand cererea este imensa!?

            Uitati-va in Bucuresti, de exemplu si va ve-ti da seama de ce creste pretul benzinei!!!
            Atat timp cat persoane care locuiesc in Berceni si vin in centru cu masina, din comoditate, in loc sa circule 10-15 minute cu metroul sau oameni care locuiesc in Militari si prefera sa stea cu zecile de minute in trafic in loc sa faca 10 minute pana la Eroilor sau multe alte exemple, benzina n-o sa scada!
            Oricum in ritmul asta, asteptati-va la 4 lei/litru pana in vara, asta in cazul in care pretul petrolului n-o sa depaseasca 40 dolari/baril.

            Pentru cei ce ne conduc: "v-as coase la gura cu sfoara, vreau sa va doara ... sa ne mintiti doar din priviri, pentru ultima oara"

            Comment


            • Asta e adevarul...degeaba semnam petitii online si ne vaicarim. Cel mai simplu e sa le-o dam unde doare: La vanzari...dar e pre putin probabil asa ceva
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • Daca vrem sa scada pretul trebuie sa facem un efort ca nu murim daca mergem pe jos !

                Comment


                • da gindestete ca noi suntem citiva si nu avem cum schimba ,dar restul sutelor mii de soferi?care is indiferenti
                  sigpic

                  Comment


                  • Cand va ajunge la 4 lei litrul sa vedem le convine miilor de soferi la TV a spus ca va creste accizele ar trebui sa se faca propaganda mai mare sa ne unim ca numai asa putem rezolva ceva.

                    Comment


                    • dar oricum amice totul cu accizele este din cauza inprumutului de la FMI si banca mondiala pt nu stiu cite miliarde de euro ,si atunci au zis gaozari sa mareasca accizele la carburanti,impozite si taxe mai mari etc..
                      sigpic

                      Comment


                      • Daca criza va tine si preturile vor urca masina o sa ajunga un lux sigur!

                        Comment


                        • Asa ne trebuie ca suntem niste fraieri,toti isi bat joc de poporul Roman pt. ca nu SUNTEM UNITI.
                          Unio trag" hais" alti "cea..."si uite asa......creste pretul la benzina/motorina....

                          Sa ne fie RUSINE
                          Un Logan----YNG-----
                          Numai bine.

                          Comment


                          • cred ca mai trebuie o revolutie era mai bun taricel decit boc parerea mea.asta cum o venit cum taie si spinzura si creste taxe impozite accize,de la anu vor fi si mai mari impozitele la masini si apartamente.posibil sa ne apucam sa intepam magistrale petroliere
                            sigpic

                            Comment


                            • Ar fi ceva...............dar nu e pentru noi ...asta cu spartul magistralelor.......asta-i pentru "BAIETII DESTEPTI" ai Romanieeiiiiiiiii

                              Prosti platesc impozite si taxe ,ca la asta suntem buni...TAXE-TAXE.

                              Dar sa revenim la topic,pretul benzinei/motorinei/kerosen/gpl........si altele.
                              Un Logan----YNG-----
                              Numai bine.

                              Comment


                              • La noi in romania se poate intampla orice sa creasca taxele si preturile ca oricum mergem la lucru sa platim numai utilitatile nu mai zic de un ban pus pentru zile negre stam si fluieram in degete in loc sa ne revoltam in franta parca au iesit in strada oameni ca nu au fost multumiti de programul anticriza!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google