Postati Doar Preturi Carburanti ;-)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Azi, Petrom '95 - 3,57 ron/l

    ps. acum 2 zile la o emisiune economica am auzit ca barilul de petrol e cotat la ~60$ (deci a crescut datorita declaratiilor optimiste privind sfarsitul crizei)

    ps. vad ca azi a mai scazut putin http://www.oil-price.net/?gclid=CNmI...FRISzAodEwICwA

    Comment


    • Originally posted by SUPERCAR View Post
      Atata timp cat pe plan international nu creste nu au voie sa creasca nici la noi asa fara motiv...doar daca nu cumva mai vor sa mai bage accize in plus sau eu stiu...
      Si cum explici ca in ziua cand ei au facut scumpirea barilul a scazut?

      Comment


      • Din punctul meu de vedere, in Romania mai degraba avem o asociatie intre producatori/importatori decat o competitie: cand pretul barilului scade, Petrom (si restul coalitiei) creste pretul carburantilor invocand cresterea cursului dolarului - cand dolarul scade, acelasi Petrom dicteaza politica de preturi invocand pretul ridicat al barilului de petrol.
        Ideea e ca in Romania afacerile se fac dupa ureche, insa dupa o ureche fina, de speculant.

        ps. la noi in Zalau, daca azi PetromV pune un pret la carburanti, in aceeasi zi, restul distribuitorilor (Rompetrol, LukOil, MOL, si alte firme de cartier) se aliniaza cu FIX acelasi pret...asta asa, ca tot vorbim de concurenta...

        Comment


        • Cred ca este cea mai cautata firma si celelalte firme sa nu piarda clienti ajusteaza preturile cred ca petrom este un fel de etalon pentru alti!

          Comment


          • Pai atunci ce concurenta mai avem?Sau Nu avem concurenta.Daca era ,aveam mai multe preturi,altele mai mari,altele mai mici.Dar la noi pretul benzinei si nu numai sunt dupa standarde de "martieni",ca nicaieri in lume nu cred sa fie benzina asa de scumpa ca la noi.Dar deh traim in Romania si avem salarii mult mai mari decat media din Europa.
            Vai mama noastra.......
            Un Logan----YNG-----
            Numai bine.

            Comment


            • Asta cu barilu e prosteala pe fata, dar as e cand ANRE si alte instituii de acest tip sunt acolo doar sa-si faca unii avere.Romania extrage 70% din petrol din zacamintele noastre asa ca nu vad ce ne tot aliniem atata la baril, adica vad si stiu de ce dar ma enerveaza faptul ca suntem luati de prosti.Sa ne traiasca conducatorii

              Comment


              • Traim in tara tuturor posibilitatilor si se numeste romania!

                Comment


                • S-a ieftinit benzina sau mi se pare mie??Am fost azi cu un prieten sa alimenteze la Petrom si era 3,52.

                  Comment


                  • Te inseli amarnic poate ca au uitat cei de la peco sa scumpeasca!

                    Comment


                    • Am alimentat azi cu motorina de la Mol cu pretul de 3.57lei,iar motorina EVO este 3.85.Ambele sunt Euro 5.

                      Comment


                      • Saptamana viitoare parca vad ca iarasi scumpesc astia carburanti!

                        Comment


                        • Asta nu-i ceva nou in TARA asta de ..........
                          Un Logan----YNG-----
                          Numai bine.

                          Comment


                          • Barilul scade si la noi creste pretul!

                            Comment


                            • Doar traim in Romania................
                              Un Logan----YNG-----
                              Numai bine.

                              Comment


                              • Cand scade barilul la noi pretul la pompa ramane la fel nu scade!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google