Postati Doar Preturi Carburanti ;-)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • litrii aceia reprezinta cantitatea de benzina pe care o pot cumpara cu salariul respectiv...
    Last edited by bogdan_1984; 19 March 2010, 13:53.
    sigpic

    Comment


    • acuma am priceput...mersi
      pai la noi consumi in jur de 200 de litrii pe luna sa zicem...fara sa mai punem in ecuatie toate facturile care sunt inca pe atat chiar mai mult...de unde atatia bani
      mama ei de tara X(

      Comment


      • Aia consuma ca au pe unde sa o consume. La noi sa faci 600 km iti ia o zi, la ei, 6 ore. Daca nu te uiti prea mult la consum si mergi ca turbatu', poti face si 1500 km in 12 ore.
        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

        Comment


        • in bucuresti faci 1km pe ora ... si consumi 2 litrii (acu depinde si de motorizare)

          Comment


          • Acum nu mai faci 1 km pe ora pentru ca s-a scumpit benzina si nu mai e nici dracu pe strada. Acm te uiti ca bagi 10 litri cu 45 de lei si parca nu-ti mai vine sa faci nici un km.
            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

            Comment


            • Astia vor sa elibereze bucurestiul de masini...si au gasit cea mai buna varianta cu benzina...dar noi mai uitam un spect...somajul...criza...
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by vodka View Post
                pai bravo ba....tu vorbesti de sf-uri deja
                auzi 100...nici nu mai stiu care e pompa pt 99 si 100 de cand au inceput astia scumpirile

                p.s.: aia de 95 nu-ti place?
                Ma obisnuiesc din timp, n-auzi ca pana la sfarsitul anului cea de 95 va fi 5 Ron? Asa ca bag cat pot si prefer sa cred ca cea de 100 ar fi de 95 peste cateva luni, deci eu nu bag niciodata de 100.
                4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                Comment


                • la petrom de pe razoare era stazi 4.35 wowwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww

                  Comment


                  • Lukoil,95...4,41.Si n-au dat jos schela.......
                    Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                    Comment


                    • alex cat mai e gpl-ul???
                      Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                      Comment


                      • Sa ii mai vad de aici incolo pe baietii care schimba de la 4000 de turatii in sus treptele de viteza!
                        Cat de curand o sa adopte toti mersul "batraneste" si in felul asta se mai reduce consumul si nu o sa mai ambaleze nimeni motoarele in gol la semafoare.
                        Vodka din cate stiu tu ai consumul cam mare si cine te-a pus sa faci remapare...fa-o stock la loc si gata se rezolva!
                        De exemplu azi a fost traficul lejer de la Buzesti(Iacob Felix) pana la Mall Cotroceni si apoi in Rahova si asta de la ora 16.30(plecat) pana la ora 18.30(sosit).
                        Deci economie la carburant datorita traficului lejer.
                        Last edited by Ivan Marian; 19 March 2010, 21:22.

                        Comment


                        • sa vina caldura odata sa scoatem bicicletele ,le tunarim resoftam si altele ca nu mai merge cu pretul benzinei,cum spunea un coleg mai sus adio ambalari,viteze sau chiar liniute ....sincer va spun ca in ritmul asta o sa ajungem sa tinem benzina in casa sa nu sparga masinile pentru ea

                          Comment


                          • Originally posted by Ivan Marian View Post
                            Sa ii mai vad de aici incolo pe baietii care schimba de la 4000 de turatii in sus treptele de viteza!
                            Cat de curand o sa adopte toti mersul "batraneste" si in felul asta se mai reduce consumul si nu o sa mai ambaleze nimeni motoarele in gol la semafoare.
                            Vodka din cate stiu tu ai consumul cam mare si cine te-a pus sa faci remapare...fa-o stock la loc si gata se rezolva!
                            De exemplu azi a fost traficul lejer de la Buzesti(Iacob Felix) pana la Mall Cotroceni si apoi in Rahova si asta de la ora 16.30(plecat) pana la ora 18.30(sosit).
                            Deci economie la carburant datorita traficului lejer.
                            Eu schimb peste 4000 cand motorul e la 4 linii unde prind drum liber. Sau sunt o exceptie?

                            @bossake: 2.06, 2.09 (la omv dar nu mai bag de la hotii aia) si inca n-am ajuns la Crimbo. Inainte era 1.59....
                            4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                            Comment


                            • Azi de dimineata la Agip Benzina Supertech 5,05 ron litrul .. mama lor de guvernanti .. sa le dam foc la toti ..

                              Comment


                              • Rompetrol - 5.06 lei pentru Alto 101. A ajuns 250 lei un plin...incredibil.
                                '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google