Taxa Auto Din 2008 Ilegala,a Decis C.E.Justitie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Eu sper din tot sufletu sa nu inceapa statu sa dea banii aia inapoi la nimeni, fiindca nu are buget pentru asa ceva. Insa daca v-a incepe sa imparta bani, sigur ni-l baga pe gat cu ceva majorare de taxe, la salar...sa-i phoota dracu cu tot cu bani pe care ni i-o luat.
    As prefera sa desfiinteze macar impozitul auto. Adica, dau multi bani pe un consumabil, intretinerea careia costa mult si mai platesc impozit anual? Nu economisesc astfel o avere dupa logan, dar dupa transit da, 900 de ron/an. Cu banii aia cumpar mai bine anual un set nou de anvelope de iarna pentru masina...

    Comment


    • #17
      Calmati-va baieti ca intre timp a venit si replica.
      Acum sa ne mai spuna cineva daca se mai dau banii inapoi si daca da, cui anume?
      Fiti siguri ca, daca e nevoie vor da o alta lege pentru a nu da banii inapoi.
      Attached Files
      Last edited by Cromatic; 10 April 2011, 17:43.

      Comment


      • #18
        despre ce taxa ilegala vorbiti????? Azi mi s-a cerut 265 euro pentru inmatricularea unui logan 1.6, nou-nout, motor euro5. Se pare ca INCA nu au renuntat la taxele astea imbecile pentru o masina autohtona.....

        Comment


        • #19
          eu stiam ca la euro 5 e gratis la o masina noua,doar de le euro 4 in jos se plateste,mincinosii

          Comment


          • #20
            A fost gratis pana la 1 Ianuarie 2011...Ca apoi au introdus taxa asta si la euro 5 .

            Comment


            • #21
              Originally posted by Ivan Marian View Post
              UPDATE......http://stirileprotv.ro/stiri/actuali...a-banilor.html

              Jegosii vor sa ii schimbe denumirea in TAXA DE POLUARE..numai sa nu dea banii inapoi.

              Deci prima data trebuie sa ne ducem cu facturile la FISC/TREZORERIE,,iar aia daca nu ne restituie banii abia apoi ii dam in judecata...mortii lor de hoti!
              pai si pana acu cum s-a chemat ? taxa maria tereza ? la mine pe chitanta tot taxa de poluare scrie ... si chitanta e din mai 2009 .
              ma gandesc sa-i dau si eu in judecata ,am gasit pe un site percep 100 eur taxa + 10% in caz de succes .
              Last edited by Cristi_Xp; 28 April 2011, 17:54.
              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google