Taxa Auto Din 2008 Ilegala,a Decis C.E.Justitie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Taxa Auto Din 2008 Ilegala,a Decis C.E.Justitie



    Cu aceasta ocazie...eu unul propun ca fiecare Club din fiecare judet din tara sa ia un AVOCAT care sa ne reprezinte si sa ne luam banii de la hotii astia inapoi!!!

  • #2
    Ar fi o idee, eu unul sunt de acord, poate mai multi vom reusi sa facem ceva. ( chit ca sunt sanse infime)
    Megane II faza II 1.5dcI K9K

    http://www.loganclub.ro/forum/b_189_ygn_2-t41493.html

    Comment


    • #3
      Sustin .......
      ABS+ 1.6

      Comment


      • #4
        sustin si eu,dar crezi ca ii mai luam inapoi.

        Comment


        • #5
          incercati...aveti drepturi folositi-va de ele!!

          Comment


          • #6
            Hai sa facem ceva organizat nu numai sa scriem ca sustiem.
            Se baga cineva sef de trib care sa ne indrume mai departe?

            Comment


            • #7
              Pai PRECEDENTUL SA CREAT acum cativa ani,,ala a castigat ((stim cu totii)) si apoi a facut sesizare la curtea suprema de justitie a UE si gata DECIZIA FINALA..adica statul roman va trece la despagubiri...iar cei ce vor achizitiona masini noi de acum incolo trebuie sa fie foarte atenti la taxa asta ca sa fie ELIMINATA si sa nu se mai incaseze abuziv.

              Eu unul asa avea de incasat vreo 650 de lei,,la fel si altii..sau mai mult ca mine..deci tot ce trebuie facut este sa caute fiecare club in parte un avocat bun specializat pe astfel de cazuri..apoi se face o cheta comuna si la final obtinem atat despagubirea taxei cat si cheltuielile de judecata.
              Daca SARACII ASTIA DIN GUVERN nu vor sa dea bani..pe motiv ca nu au de unde da inapoi..atunci sa fim scazuti la IMPOZITUL pe masini si case de aici incolo si ceva ceva tot trebuie sa obtinem.
              Tot ce trebuie sa facem este sa actionam mai repede statul in judecata si sa nu mai stam cu mainile in san ca nu o sa vina nimeni la usa ((aka postasul)) cu banii la noi.
              Daca tot a facut UE CEVA PT TARA ASTA plina de hoti,,macar sa profitam ACUM!!!

              PS,,vorba aia,,cu 650 de lei mai pun ceva bani si iau anvelope de iarna,,ca TOT NE OBLIGA STATUL DE LA ANUL sa le punem...iar altii care au platit mai mult ca mine deja le mai ramane si bani in plus.
              Un fin de la Slobozia a platit 2400 de lei pt un logan 1.4 de nou,,deci e enorm fata de mine,,ASA CA SE NE UNIM CU TOTII si sa ne luam banii inapoi!!

              Comment


              • #8
                si pana acum se stia ca e ilegala taxa, trebuia mers la finante si cerut hartie cum ca nu poti inmatricula masina pt ca n-ai platit taxa. mergeai la tribunal, aratai directiva CE, castigai, inmatriculai masina cu ordin judecatoresc. dezavantajul ca statea luni de zile cu masina neinmatriculata. un coleg de servici si-a recuperat taxa dupa 6 luni de proces. el a ales sa plateasca si sa se judece dupa aia, ca-l "ardea" tare sa se plimbe cu masina. asa ca vin si intreb, daca tot aveati chef sa va luati banii inapoi, de ce n-ati facut-o pana acum? acu' ati auzit ca a crescut coada la cireasa? vreau sa va spun ca Ovi nu-i singurul din tara care si-a luat banii inapoi prin tribunal...
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • #9
                  Da dar pe astia de la stat nu ia obligat nimeni pana acum in MOD CLAR sa dea banii inapoi..acu daca astia de la UE le-au pus sula in coasta ..noi venim macar in al TREISPELEA CEAS sa le-o infigem si mai tare!
                  Ps..mai bine acum ori niciodata!

                  Comment


                  • #10
                    de luat inapoi sigur n-o sa-i luam, o sa dea boc o ordonanta care intrece legea europeana sa se dea banii cand o sa aiba statu bani adica niciodata puteti fi urmatorii profesori
                    ce i s-a intamplat lui nea nicu ar fi prea putin pentru boc. asta trebuie torturat metodic!

                    Comment


                    • #11
                      Se poate actiona impotriva statului, insa nu ca "grup".
                      Fiecare trebuie sa-si depuna dosarul, iar treaba asta nu-i gratuita.

                      Oricum ar fi, vor exista cheltuieli de judecata.

                      PS: ba se iau inapoi, doar ca te freci prin instante 6 luni - 1 an pt recuperat 650 lei...Asa ca hai sa fim seriosi, ti-ai asuma un proces indelungat si constisitor doar asa, ca sa-i arati statului ca nu-i corect?

                      Comment


                      • #12
                        UPDATE......http://stirileprotv.ro/stiri/actuali...a-banilor.html

                        Jegosii vor sa ii schimbe denumirea in TAXA DE POLUARE..numai sa nu dea banii inapoi.

                        Deci prima data trebuie sa ne ducem cu facturile la FISC/TREZORERIE,,iar aia daca nu ne restituie banii abia apoi ii dam in judecata...mortii lor de hoti!

                        Comment


                        • #13
                          E vb de 650 lei doar la unii. Eu am platit 2800 lei in august 2010 si daca nu ma insel se numea taxa de poluare, am platit-o la trezorerie in contul celor de la Mediu. Mai am vreo sansa sa-mi recuperez banii? Si i-a recuperat cineva pana acum, la o masina noua...?

                          Comment


                          • #14
                            care dintre taxe e ilegala , ca din cate am inteles doar aia tripla ar fi ilegala nu si aia dinainte ...
                            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                            Comment


                            • #15
                              eu am platit vreo 560,pana iti iei avocat te mai tine vrun an te costa mai mult avocatul mai bine te lipsesti,pt cei care or platit mai mult se merita,bafta celorlalti.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google