Pareri Zgarietura Foarte Urata

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by hmv86 View Post
    cat te-a dus vopsitul total al masinii?
    partile laterale a masini + cele 2 bare (fata+spate) au fost facute pe casco cu franciza gratuita (inclusa la prelungirea contractului). capota motor, plafon si portbagaj le-am facut pe bani mei si am dat 900 ron.
    din ce am vazut totalul la casco a fost 50 de mil.
    From Miami 2 Ibiza
    Voucher
    http://i39.tinypic.com/302s7zr.png

    Comment


    • #17
      scump mai lucreaza astia, pai te-a dus cu totul la aproape 60 de mil , pai prietenu asta a meu vopseste 3 masini cap coada cu banii aia ,singura chestie ca astia de la service au cuptor( sau nu ,nu stiu exact)

      sper sa rezolvi cat mai repede cu reparatia masini

      Comment


      • #18
        Asa se lucreaza in service cu asigurarile.Devizuri umflate la maxim.Pentru aripa fata dr,usa fata dr si usa spate dr,toate zgiriate pina la tabla de un idiot care a gasit un cui pe strada,asigurarea trebuia sa plateasca la service -ul agreat de ei,1780 lei (17.800.000) si nu e vopsea metalizata.Am cerut sa fac reparatie in regie proprie si au zis ca nu pot sa-mi dea mai mult de 700 lei,asa ca i-am lasat sa plateasca la service 17,8 mil,suma aberant de mare.M-am interesat la alte 3 service-uri care nu erau agreate si care au cuptor(cabina) si am primit estimare intre 700 si 900 lei,in baza constatarii facute de firma de asigurari.Cele mai mari magarii se fac intre societatile de asigurari si service-urile "agreate",iar noi platim pentru asta o gramada de bani.
        Cu 1000 euro se poate vopsii masina interior-exterior,la o firma care are renume si experienta in domeniu,dar care nu e agreata de multe societati de asigurari.Intrebare...de ce oare?
        Programari chei Logan - Resoftare Logan 1.4-1.6 si Solenza 1.4http://www.loganclub.ro/forum/showpo...&postcount=300

        Comment


        • #19
          romania ... explore the spaga garden

          sry de dublu post:
          am dat cu unghia peste zgarietura. partea buna sa zicem, este ca nu este adanca zgarietura (nu mi-a agatat unghia). deci exista sanse sa iasa la polish sau alta pasta de reparat zgarieturi.

          astept niste recomandari de polish. ma gandeam vopseaua sa incerc sa o sterg cu benzina. ceva sanse sa iasa ?
          Last edited by sKyb0y; 10 April 2011, 22:43. Reason: Automerged Doublepost
          From Miami 2 Ibiza
          Voucher
          http://i39.tinypic.com/302s7zr.png

          Comment


          • #20
            Daca vrei sa o faci pe casco,inainte sa dai cu polish saubenzina fugi la ei sa faca o poza,asa cum este acum.Daca nu esti multumit de cum iti iese cu benzina si polish,fugi la ei sa faca dosarul de dauna.Fa o poza facuta si din alt unghi,in care sa se vada mai bine indoitura.
            Last edited by huffy; 11 April 2011, 07:38.
            Programari chei Logan - Resoftare Logan 1.4-1.6 si Solenza 1.4http://www.loganclub.ro/forum/showpo...&postcount=300

            Comment


            • #21
              Originally posted by sKyb0y View Post
              romania ... explore the spaga garden

              sry de dublu post:
              am dat cu unghia peste zgarietura. partea buna sa zicem, este ca nu este adanca zgarietura (nu mi-a agatat unghia). deci exista sanse sa iasa la polish sau alta pasta de reparat zgarieturi.

              astept niste recomandari de polish. ma gandeam vopseaua sa incerc sa o sterg cu benzina. ceva sanse sa iasa ?
              Am avut eu zgariate 3 portiere+una bucata aripa de diversi meseriasi soferi made in Romania.
              O portiera era zgariata mult mai putin decat ce ai tu acolo, nu te mai gandi la polish. Fa masina cum trebuie pe CASCO, altfel va rugini in viitor si oricum va arata ca dracu.
              Polishul e doar un kaka maka pentru a scoate niste zgarieturi facute de libelule in zbor.

              Comment


              • #22
                Originally posted by mr.K View Post
                Am avut eu zgariate 3 portiere+una bucata aripa de diversi meseriasi soferi made in Romania.
                O portiera era zgariata mult mai putin decat ce ai tu acolo, nu te mai gandi la polish. Fa masina cum trebuie pe CASCO, altfel va rugini in viitor si oricum va arata ca dracu.
                Polishul e doar un kaka maka pentru a scoate niste zgarieturi facute de libelule in zbor.
                am luat legatura cu vopsitorul de la service si mi-a sugerat sa o vopsesc, deci voi vopsi aripa pe casco fara alte complicati. voi apela la acelasi vopsitor am fost foarte multumit de felul in care mi-a facut masina.
                From Miami 2 Ibiza
                Voucher
                http://i39.tinypic.com/302s7zr.png

                Comment


                • #23
                  Ai luat cea mai buna decizie. Altfel platesti degeaba Casco.
                  Bafta la cat mai putine incidente.

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google