Cauciucurile De La Real 99ron/bucata

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cauciucurile De La Real 99ron/bucata

    salutare,
    imi cer scuze daca nu este okay postat.

    a aparut la real o oferta, am auzit la radio; 99 ron cauciuc de vara.

    cunoasteti oferta, este okay pentru loganurile noastre?

    eu nu sunt in oras momentan, nu pot sa dau o fuga la ei sa vad ce si cum.

  • #2
    sunt reesapate

    Comment


    • #3
      cat dai atata face. se recomanda viteza de croaziere 60-70 km/h. sa ai timp sa franezi cand explodeaza
      Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

      Comment


      • #4
        REŞAPATE adicătelea "re-shaped", nu reeşapate !
        sigpic

        Comment


        • #5
          Iarna mai merg cele resapate, dar de vara nu recomanda nimeni.

          Comment


          • #6
            niciodata nu le-as recomanda. am vazut procesul de remodelare. v-ar pieri pofta sa le mai aveti pe masina.
            Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

            Comment


            • #7
              sunt bombe gumele de real...au un profil anapoda...sunt foarte foarte moi...sincer, nici la atelaj tras de cai nu as pune asa ceva....

              Comment


              • #8
                si oricum, pretul de 99 lei pe care il spun ei in reclama se refera la cel mai mic cauciuc, cel pe 13'', iar cel pe 15'' pt logan este undeva pe la 150 lei, iar eu zic ca nu se merita pentru un cauciuc reesapat.
                numai bine.

                Comment


                • #9
                  Vezi oferta de la dacia

                  Pneurile uzate nu îţi asigură securitatea de care ai nevoie. Un vehicul cu pneuri uzate poate sa aibă o distanţă de frânare de două ori mai mare decât un vehicul cu pneuri noi.

                  Destinate special pentru vehiculele Dacia, găseşti în reţeaua de reparatori o gamă largă de pneuri.

                  Caută în tabelul de mai jos tipodimensiunea şi marca care ţi se potriveşte şi vino în reţeaua autorizată Dacia să achiziţionezi şi să montezi pneurile preferate.

                  Model vehicul Dimensiuni Marca Cât plăteşti pentru
                  o anvelopă de vară?
                  (TVA inclus)
                  Logan / Sandero 185/65 R15 88T
                  Motrio 169 lei
                  Tigar 179 lei
                  Debica 199 lei
                  Barum 209 lei
                  Firestone 259 lei
                  Continental 259 lei
                  Michelin 299 lei
                  Invingator nu este acela care are masina cea mai rapida, ci acela care refuza sa piarda !

                  Comment


                  • #10
                    Resapatele de la Real nu le recomand nici eu. Pentru iarna mai mergea, dar astea sunt naspa rau.
                    Pretul de 99 lei este pentru 155/70R13,
                    185/65R15 Nortenha - resapate = 159 lei
                    185/65R15 Trayal - noi = 189 lei
                    Montajul nu este inclus....

                    Deci, gasiti preturi mai bune oriunde altundeva.
                    Pe mine personal m-a dezamagit promotia asta si in nici un caz nu le pot recomnada clientilor sa cumpere ... daca vor neaparat, e alegerea lor.
                    GL-22-TOF

                    Comment


                    • #11
                      Dacă e prea ieftin nu poate fi bun!
                      Iar dacă e vorba de siguranța ta și a celor care sunt cu tine în mașină nimic nu poate fi prea scump.
                      Anvelopele sunt foarte importante pentru că asigură contactul cu drumul și conferă siguranță.
                      Dacă, Doamne ferește, ai avea un accident din cauza unei explozii la pneu sau pentru că ai derapat sau nu ai putut frâna eficent ar merita "economia" făcută?
                      Sunt magazine de piese auto care vând și schimbă gratuit, unele au și promoție 3+1.
                      Last edited by tedugoromania; 16 April 2011, 10:21.

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by adyta View Post
                        Vezi oferta de la dacia

                        Pneurile uzate nu îţi asigură securitatea de care ai nevoie. Un vehicul cu pneuri uzate poate sa aibă o distanţă de frânare de două ori mai mare decât un vehicul cu pneuri noi.

                        Destinate special pentru vehiculele Dacia, găseşti în reţeaua de reparatori o gamă largă de pneuri.

                        Caută în tabelul de mai jos tipodimensiunea şi marca care ţi se potriveşte şi vino în reţeaua autorizată Dacia să achiziţionezi şi să montezi pneurile preferate.

                        Model vehicul Dimensiuni Marca Cât plăteşti pentru
                        o anvelopă de vară?
                        (TVA inclus)
                        Logan / Sandero 185/65 R15 88T
                        Motrio 169 lei
                        Tigar 179 lei
                        Debica 199 lei
                        Barum 209 lei
                        Firestone 259 lei
                        Continental 259 lei
                        Michelin 299 lei
                        michelinul este chiar bun la pret. pacat ca am pus debica acum o luna
                        Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                        Comment


                        • #13
                          michelin energy e3a este scump la ce ofera, mai ales pe ud. energy saver e alta mancare de peste, dar ala costa 400ron, nu 300. iar la 450, iti iei conti sportcontact2, care-i mama si tata lui energy saver. astea din gama low-cost de la michelin sunt cam scumpe, in general. alea calumea, la care nu ne uitam, sunt deja gume bune indiferent de producator.
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • #14
                            mai bine sh decat resapate
                            Nu sufar de nebunie, doar savurez fiecare moment al acesteia!!

                            Comment


                            • #15
                              Eu personal n-as recomanda si n-as folosi nici o piesa SH la trenul de rulare. E vorba de siguranta pana la urma....
                              Macar acele anvelope, chiar si resapate, au trecut printr-un control de calitate inainte sa fie puse in vanzare. Si au tot 2 ani garantie, la fel ca si cele noi.
                              Nu le recomand, deoarece pretul lor este cred dublu fata de cat ar trebui sa fie ca valoare. Cele de iarna care au fost la vanzare au fost OK. Doar 4 buc (sub 1%) au fost cu probleme - galme pe talon dupa montaj.
                              GL-22-TOF

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google