Probleme Caseta Directie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Probleme Caseta Directie

    A schimbat cineva caseta de directie fara servo cu una cu servo? Are idee cam cat costa?

  • #2
    Nu se schimba numai caseta de directie. Mai trebuiesc schimbate si alte piese, caseta de directie costa 500 euro, coloana de directie 100 euro si alte maruntisuri vreo 200 euro. Manopera costa in jur de 200 euro, deci ajungi la 1000 de euro.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #3
      De ce ?A inceput sa iti zdrangane si tie volanul in mana?A mea asa face!
      EX : + =

      Comment


      • #4
        Originally posted by andrei View Post
        Nu se schimba numai caseta de directie. Mai trebuiesc schimbate si alte piese, caseta de directie costa 500 euro, coloana de directie 100 euro si alte maruntisuri vreo 200 euro. Manopera costa in jur de 200 euro, deci ajungi la 1000 de euro.
        Si daca o cumperi de la ei pe masina cam la cat este evaluata?

        Comment


        • #5
          Daca o pui direct din fabrica,1400 ron.Atit era in 2006.

          Comment


          • #6
            Daaaa!!!!!!!! A inceput sa zdreangane de la 25k. am schimbat una pe la 45k si acum am 140k si mi-a ajuns, gata mi s-au pus pitici pe ea!

            Comment


            • #7
              caseta

              Nu este obligatoriu sa inlocuiti caseta... aceasta poate fi reglata.
              Mai ai caseta de la 45000 km?
              vezi ca se poate stringe
              SUCCES!
              Last edited by Seba; 18 March 2008, 00:45.

              Comment


              • #8
                daca nu ma insel este o bucsa sau un brat care sustin caseta (ceva in genul asta) care se slabeste.Dupa ce au umblat baietii la ea zgomotul a aparut deabia dupa 2km!!!!(DA 2 KM)
                EX : + =

                Comment


                • #9
                  Se stie de mult ca apar probleme la casetele de directie mecanice.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • #10
                    Multumesc pt informatii!! Yo am vb cu baietii de la service si au spus ca la casetele cu servo nu au avut probleme, asa ca JOS CU EA!! Cand o sa fie gata am sa va spun exact, care, cum si cat a costat!!

                    Comment


                    • #11
                      caseta

                      Originally posted by jonu_84 View Post
                      Multumesc pt informatii!! Yo am vb cu baietii de la service si au spus ca la casetele cu servo nu au avut probleme, asa ca JOS CU EA!! Cand o sa fie gata am sa va spun exact, care, cum si cat a costat!!
                      Baietii din service te-au pacalit,fa bine si regleaz-o pe a ta ca-i mult mai ieftin iti spun din experienta.Lucrez la o reprezentanta auto si stiu despre ce esta vorba.

                      Comment


                      • #12
                        Are cineva idee daca capetele de bara de la caseta mecanica sunt aceleasi cu cele de la caseta cu servo. Mie mi sa spus ca cele pt servo sunt mai lungi

                        Comment


                        • #13
                          Asa e, sunt diferite.
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by toyota View Post
                            Baietii din service te-au pacalit,fa bine si regleaz-o pe a ta ca-i mult mai ieftin iti spun din experienta.Lucrez la o reprezentanta auto si stiu despre ce esta vorba.
                            sigur se regleaza dar daca nu au ce face cu banii or sa ajunga sa le schimbe odata cu uleiul

                            Comment


                            • #15
                              chiar daca nu este vorba de logan, am un prieten ce a patit o "prostie" sa zic asa.
                              este vorba de un touran 2.0 tdi din 2004, caseta fiind servo electric. A fost in service sa schimbe bateria si din momentul ala nu mai are servo. pe diagnoza cica nu poate intra in calculatorul de directie( nu stiu ce soft au). A mai intalnit cineva asa ceva?cei de la service au zis ca e vorba de un modul si trebuie schimbata toata caseta, ceea ce mi se pare o prostie. Pareri ?
                              " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google