Placuta Inmatriculare Furata

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Placuta Inmatriculare Furata

    salutare...un necaz mi s-a intamplat in dimineata asta..cand am ajuns la masina, surpriza: placuta inmatriculare fata furata, stergatoare rupte, antena rupta etc etc.... acum stergatoarele si antena le pun eu dar trebuie sa ma duc la politie sa iau alt numar...aveti idee ce documente trebuie pentru eliberarea unui numar? am fost si la politie( un politai cam incompetent) cica sa fac din carton un numar provizoriu si sa ma duc asa pana la politia rutiera din Galati (de la mine pana acolo vreo 100 km).... si de aia va intreb daca stiti cam ce acte trebuie..multumesc

  • #2
    din cate stiu eu iti trebuie dovada de la politie ca l-ai pierdut/furat in cazul tau, plus actele masinii si ceva bani sa platesti numarul si te duci la sectia de politie de unde ti-ai luat prima oara numerele si astepti sa iti vina randu , iei placuta de pe spate o pui pe fata iar in spate pui cartonu, nu vor exista probleme pe drum atata timp cat ai dovada
    Last edited by hmv86; 11 June 2011, 11:40.

    Comment


    • #3
      Dar de ce a fost incompetent politistul? Voiai sa-ti dea alt numar de la sectia de la tine din sat?

      Comment


      • #4
        Din cate stiu, plata pt o singura placuta costa intre 30 si 50 ron,,,,depinde de zona, se face deobicei pe loc (adica in aceeasi zi)...
        Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

        Comment


        • #5
          eu cand mi-am schimbat placutele am asteptat 2 ore ca sa le ridic, banuiesc ca el va astepta la fel

          Comment


          • #6
            sa nu te mai certi cu vecinii ar fi povata!

            Comment


            • #7
              Uite si vinovatul aici, da-l pe mana politistului incompetent...

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google