Ce Este Decuparea De Pe Contraaripa Stinga Spate?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce Este Decuparea De Pe Contraaripa Stinga Spate?

    Buna seara.Intr-o zi am spalat masina si cautind ceva in portbagaj am vazut apa in partea stinga.Am demontat materialul care captuseste portbagajul si am vazut o decupare in contraaripa stinga spate,practic vedeam aripa.A fost montat ceva in decuparea respectiva?Daca a fost montat ceva, cum se numeste acel ceva?Multumesc! O seara buna sa aveti.

  • #2
    acolo trebuie sa ai in mod normal stanga/dreapta un suport de plastic si niste "aripioare" de cauciuc... pentru a elimina presiunea din portbagaj sau din masina la inchidere usilor/portbagajului. Daca la tine este lipsa ar cam trebui sa o pui - costa intre 75-100 de lei la dealer.
    B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

    Comment


    • #3
      Salut.
      ai masina de noua?
      Numai bine.
      Un Logan----YNG-----
      Numai bine.

      Comment


      • #4
        Si eu am umblat odata la aerisirile alea si le-am dat cu silicon pe exterior pentru ca faceau zgomot, vibrau. Pe aia din stanga cum te uiti in portbagaj am gasit-o jumatate iesita din cleme (care erau foarte slabe) si probabil o pierdeam daca mai mergeam asa o vreme.

        Comment


        • #5
          Originally posted by Augustin-Yng View Post
          Salut.
          ai masina de noua?
          Numai bine.
          Masina nu este noua,am cumparat-o anul trecut.Cred ca daca nu intra apa in portbagaj nu stiam de existenta pieselor respective.Oare as gasi la magazinele de piese auto sau numai la dealeri?Multumesc pentru informatii.Trebuie sa ma uit si in partea dreapta sa vad daca acolo am piesa respectiva.Inca o intrebare.Cum se numesc piesele respective, nu de alta dar am vazut vinzatori pe care daca ii intrebi ceva sa uita la tine ca si cum le-ai cere luna de pe cer.Sint si vinzatori adevarati, dar nu multi.Zilele astea o sa trag o raita pe la magazine.Inca odata multumesc tuturor care mi-au raspuns la intrebare.O zi buna sa aveti!
          Last edited by george t; 6 September 2011, 16:23.

          Comment


          • #6
            Salut.
            Uite aici un alt thread poate gasesti aici denumirea corecta a acestui reper.
            Numai bine.
            ps"grila aerisire portbagaj-insa poate avea alta denumire
            Un Logan----YNG-----
            Numai bine.

            Comment


            • #7
              Multumesc d-le Augustin-Yng pentru bunavointa.Numai bine!

              Comment


              • #8
                Salut.
                Cu multa placere
                Numai bine.
                Un Logan----YNG-----
                Numai bine.

                Comment


                • #9
                  si eu am avut probleme cu aerisirea aceea din stanga, in sensul ca datorita vibratiilor, in mers, facea un zgomot destul de deranjant. un pic de mastic si s-a rezolvat.
                  ma intreb daca prezenta/lipsa acelei guri de aerisire (nu stiu cum se numeste exact) ar avea legatura cu nivelul de echipare...
                  Stock is boring...
                  My ride: http://www.loganclub.ro/forum/b_20_riw-t35953.html

                  Comment


                  • #10
                    Nu are legatura cu nivelui de echipare

                    Comment


                    • #11
                      Salut.
                      Dupa cum sa raspuns mai sus.........nu are legatura cu nivelul de echipare,face parte din echiparea standard
                      Numai bine.
                      Un Logan----YNG-----
                      Numai bine.

                      Comment


                      • #12
                        In sfirsit am gasit un vinzator care a facut "efortul" de a cauta pe calculator daca exista asa ceva.Cind s-a convins ca nu vorbesc bazaconii mi-a spus ca poate sa-mi aduca asa ceva intr-o zi si chiar s-a tinut de cuvint.Dupa ce am primit respectiva piesa am incercat sa o montez pe contra aripa,dar am dat de o dilema.Cum sa montez respectivul extractor?Daca cineva dintre dvs a avut o problema asemanatoare va rog sa ma ajutati cu un sfat.Intrebarea este:Cele doua extractoare se monteaza la fel, adica din exterior?Vreau sa va spun ca m-am uitat sub aripa si nu se vede nimic pe unde as putea monta respectivul extractor.Nu cumva unul dintre ele sa se monteze din exterior iar celalalt din interior?Poate parea o intrebare idioata,dar rationamentul meu a fost urmatorul:daca la inchiderea usilor este nevoie de unul pentru a se putea evacua aerul din masina, atunci la deschiderea usilor se creeaza un pic de vid,un extractor montat invers fata de celalalt ar permite accesul aerului in masina (evident la deschiderea usilor).Astept parerea dvs. Multumesc. O seara buna sa aveti.Numai bine.

                        Comment


                        • #13
                          Ca sa montezi acele aerisitoare trebuie sa dai bara jos , ele intra numai din exterior catre interior .
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            Se poate monta si din interior dupa ce desfaci mocheta din braduleti (plus unul sau doua piulite de plastic). O scoti cumva in diagonala in exterior, o fixezi pe pozitie in partea de jossi tragi de partea de sus pana cand se clipseaza
                            Amandoua l-am fixat din interior dupa ce am reparat garnitura.
                            Attached Files
                            Last edited by madi; 26 September 2011, 22:26.

                            Comment


                            • #15
                              Domnilor, multumesc pentru sfaturi.O zi buna sa aveti.Numai bine.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google