Boxe Auto.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Boxe Auto.

    salut la toata lumea. am si eu 1 intrebare mica si mai prosteasca. Spuneti-mi si mie ce boxe mi-ar trebui pe fata pe usi...adica ce diametru si daca aveti 1 site cu ceva boxe mai bunicele. Multumesc 1 seara buna

  • #2
    Boxele stock de pe Logan au 13 CM, pe spate poti sa pui de 16.5CM fara sa decupezi nimic, dai suportul jos, dai 4 gauri dupa dimensiunea difuzorului si asta este. Boxe gasesti fara probleme, ce trebuie sa cauti tu este un magazin cu preturi bune. Eu mi-am luat din DOMO si pretul este foarte ok, mai ieftin gasisem doar cu 20 lei CD Player-ul (380 fata de 400) dar nu merita efortul sa comand de pe net.
    '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

    Comment


    • #3
      ms mult am gasit cv foarte frumos de 13 cm 80W la 100 lei bucata si ma gandesc sa le iau pentru usi...adancimea este de 55 mm e Ok?

      Comment


      • #4
        Nu stiu ce adancime au, 80W e mult, orienteaza-te pe la 25-40W si un player bun, daca vrei putere mare trebuie izolate usile si amplificate difuzoarele separat, asta daca vrei sunet decent. Daca ai 200 lei pentru un set de 13CM eu ti-as recomanda TS-130Ci sau si mai bine sistem daca ai chef sa modifici putin fata de usa si sa pui tweeter-ul, rezultatul o sa fie mai bun. Spune ce player ai sau ce buget si ce vrei sa cumperi daca vrei sa primesti recomandari bune.

        Eu am un Pioneer 2300UB, 2 x Pioneer 13CM pe fata si 2 x Pioneer 17CM pe spate, coaxiale, 250 lei toate 4 difuzoarele (model mai ieftin ca asta care ti l-am recomandat) si se aude foarte ok, pentru pretentiile mele e arhisuficient. O izolatie la usi si portbagaj si e tot ce mi-as dori dar asta in viitor.
        Last edited by Shakar; 12 September 2011, 21:12.
        '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

        Comment


        • #5
          am 1 player foarte slab cred eu uite.
          LG LAC-M3600
          Radio CD auto.
          4 x 50W .
          Fata detasabila.
          Compatibil MP3(ID3Tag ), WMA, CD, CD-R, CD-RW.
          7 egalizatori presetati +2 eagalizatori utilizator.XDSS....
          Acesta este playerul meu.

          Comment


          • #6
            Daca ai difuzoarele stock schimba-le pe ele intai apoi cand mai faci rost de bani iti recomand sa treci pe Pioneer/Alpine/Clarion, cu USB preferabil (merita toti banii). Orienteaza-te la ceva de 13 pe fata si 17 pe spate, sistem pe fata daca esti dispus sa modifici fata de usa sa ii pui tweeter (unde ar veni comenzile de la oglinzile manuale, daca le ai electrice, daca nu pe acolo prin zona) daca nu merg si coaxiale. Uita-te la difuzoare pe la 25-40W, volumul nu e o problema, si astea stock de 15W daca le dai la maxim te scot din masina, problema este ca nu se mai intelege nimic.
            '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

            Comment


            • #7
              pe spate nu am stock am niste pioneer mai maricele dar nu gasesc pe chitanta numele lor m-au costat 220 lei.
              Gata am gasit si modelul acesta este.
              Informatii: Boxe Auto Ovale Pioneer TS-A6902i
              Putere iesire maxima 260 W
              Putere nominala iesire 40 W
              Impedanta 4Ω
              Frecventa raspuns 30 – 40,000 Hz
              Sensibilitate (1W/1m) 91 dB
              Dimensiune difuzor (cm) 16.3 x 23.7 cm
              Material difuzor Carbon Graphite IMPP Interlaced Aramid Fiber Cone
              Marime medii 57 mm
              Network Passive Crossover, HPF, -6dB
              Attached Files
              Last edited by Mihai92; 12 September 2011, 21:26.

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google