Filtru Sport?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Filtru Sport?

    salut la toata lumea. De curand m-am gandit sa-mi iau 1 filtru sport mai bunicel si la pret accesibil insa nu stiu de unde si ce mi-ar trebui pentru masina mea. Am 1 logan 1.4 mpi. As dori de la voi niste sfaturi si 1 loc unde as putea gasi. Multumesc

  • #2
    vrei sa-l schimbi ca sa castigi ceva putere in plus, cred
    in cazul asta ar trebui sa stii ca mai mult de 5% nu o sa reusesti, iar asta l aun motor de 75 de cai e neglijabil
    plus ca un filtru sport are o capacitate de filtrare cam de 70-80%, doar cele mai bune sa ajunga poate la 85%, pe cand un filtru de aer normal bun(Mann,Mahle, chiar si Bosch) filtreza cam 99,99%
    la praful din tara.....iti da cam cu virgula, dar in cele din urma este alegerea ta

    Comment


    • #3
      5% din 75cp e prea mult pentru filtru sport pe motoru stock.Filtru sport ajuta putin in cazul in care ai ceva modificari la evacuare, axa etc.Asa doar filtru nu te ajuta cu nimic, doar zgomot si praf.
      Eu am probat pe masina mea(evacuare, serpi, compresie marita, axa etc) o tubulatura de la pilot cu filtru raid de burete si singura diferenta e ca tragea mai bine putin din turatie mica.
      AG 16 Y M A

      Comment

      Working...
      X
      Anulare DPF
      Politica de Securitate Google