Cum Lipesc 1 Prag?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cum Lipesc 1 Prag?

    salut. Cu ce as putea lipi si eu pragurile la masina? eu le aveam prinse in suruburi (asa am luato) insa azi noapte niste betivi probabil sau gandit sa faca misto de mine si mi-au smuls 1 cel pe partea dreapta...si acum nu stiu cum sa-l prind iar gaurile sunt rupte..... Astept raspunsuri. Multumesc.

  • #2
    Salut.

    Poti sa dai alte gauri pe langa cele originale. Trebuie refacut crapatura cu fibra de sticla, sau daca nu e foarte mare poate ajunge doar chituit. Etansat din nou si revopsit.
    Pacat pentru ce s-a intamplat!

    Comment


    • #3
      le poti prinde in alte gauri sau sa le prinzi cu silicon de partbriz, este cam scump dar tine.
      sigpic

      Comment


      • #4
        Daca da alte gauri le termina de tot pe cele originale.Astupa cu ceva gaurile si lipeste pragul cu silicon sanitar transparent.
        AG 16 Y M A

        Comment


        • #5
          cel sanitar nu tiine Alin,a zis bine RYCHY88, cu silicon de parbriz. Eu asa le-am pus inainte de integrare..si au stat 5-6 luni asa,nu s-au dezlipit deloc
          sigpic
          "BRABUS" STYLE

          Comment


          • #6
            Eu le-am avut 2ani cu silicon sanitar si nu am putut sa le dau jos intregi.
            El alege cu ce le lipeste, importante sa nu mai dea alte gauri ca nu are rost.
            AG 16 Y M A

            Comment


            • #7
              mda pana la urma am 1 prieten care le are cu asa ceva mi-a kituit gaurile anterioare si mia dat altele deoarece gaurile pragului s-au rupt foarte urat acum arata binisor ma durut foarte tare cand am gaurit din nou tabla multumesc pentru raspunsuri

              Comment


              • #8
                Pacat ca ai ales tot metoda asta de prindere..cand exista atatea solutii pentru lipit.
                AG 16 Y M A

                Comment


                • #9
                  si eu le am prinse in gauri, ma durea cand dadeam gauri, acuma vroiam sa scap de gauri insa nu voi mai sacapa, doar sudate IN ARGON... CHITUL NU PREA TINE. Trebuia sa le lipesc de la inceput cu silicon incat acuma dupa ce am dat gaurile de multe ori mi-a venit sa le dau jos sa las mai bine stock, imi pare rau ca am gaurit pragul original nu as mai face asta, acuma e prea tarziu, insa nici vorba sa mai dau si alte gauri langa astea, apa tot se infiltreaza cu totata vaselina ce am bagat-o eu in gauri si siliconul sanitar la suprafata sa protejeze, degeaba, rugina sub prag in jurul gaurilor tot apare.
                  am dat cu silicon sanitar la baza superioara a pragului, silicon ALB, ca masina, de foarte buna calitate, nu cingo dala ieftin. Astfel nu mai permite ca apa scursa de pe usi sa treaca si pe sub prag.
                  sigpic

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google