Ddt2000

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Resetare airbag Logan

    De curand m-am izbit frontal cu Logan-ul si mi-au sarit airbag-urile. L-am reparat la reprezentanta, inclusiv schimbat airbaguri, dar becul de la airbag ramane aprins. Cei de la reprezentanta mi-au spus ca trebuie resetat, sters crash data, ceva de genul. Ma intrebam daca cu DDT2000 se poate face asta. Va multumesc anticipat.

    Comment


    • #62
      a aparut pe unele forumuri baza de date din 2008 pentru cei interesati
      Dacia Logan euro4 1.5dci 50kW(68ps) ambition (fab oct-2007)

      Renault Megane 2.2 03/2008 break 1.5dci 76kW FAP business

      Comment


      • #63
        interfata de la Galletto 1260 EOBDII merge le ddt2000?

        Comment


        • #64
          nu , e diferita schema
          Dacia Logan euro4 1.5dci 50kW(68ps) ambition (fab oct-2007)

          Renault Megane 2.2 03/2008 break 1.5dci 76kW FAP business

          Comment


          • #65
            djcristi , baza aia de date de pe dk nu e noua, o aveam deja. Mai stii alta pe undeva?
            Last edited by Fane; 14 February 2010, 18:51.
            INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

            Comment


            • #66
              Originally posted by alladdin205 View Post
              De curand m-am izbit frontal cu Logan-ul si mi-au sarit airbag-urile. L-am reparat la reprezentanta, inclusiv schimbat airbaguri, dar becul de la airbag ramane aprins. Cei de la reprezentanta mi-au spus ca trebuie resetat, sters crash data, ceva de genul. Ma intrebam daca cu DDT2000 se poate face asta. Va multumesc anticipat.

              Se poate dar ai nevoie de un cod de depanare. Daca calculatorul de airbag e facut de Bosch cei de la reprezentanta au codul respectiv si ti-l pot reseta. Daca e facut de Temic...din cate stiu eu, nu il au. Daca vrei ti-l pot face eu functional din nou indiferent de producator. Mai multe detalii pe PM.
              Resoftari, leduri, activari functii, etc... in Cluj si Maramures.

              Comment


              • #67
                Originally posted by uniku View Post
                Ma-ti facut curios cu softul asta. Care poate sa mi-l dea si mie ca sa ma joc oleaca cu el pe calc. Interfata nu am de gand sa imi cumpar ca nu ma bag eu sa ma joc cu uch
                Daca nu ai de gand sa-ti iei interfata mai bine abtine-te. Nn poti sa te "joci" cu softul fara interfata conectata la masina. Nu poti vedea absolut nimic din ceea ce se poate face cu DDT2000...nici macar "help" nu exista pentru el

                Comment


                • #68
                  cine ma poate ajuta si pe mine cu un manual pt DDT2000

                  ma gasiti la adresa de mess komn_boss@yahoo.com
                  Last edited by Ko5m1n; 20 February 2010, 20:25. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • #69
                    Am si eu o intrebare. Interfata VAG COM 805.1 functioneaza pe DDT2000?
                    Multumesc.

                    Comment


                    • #70
                      nu, tb una mai veche 409.1
                      Dacia Logan euro4 1.5dci 50kW(68ps) ambition (fab oct-2007)

                      Renault Megane 2.2 03/2008 break 1.5dci 76kW FAP business

                      Comment


                      • #71
                        mersi. .

                        Comment


                        • #72
                          mi-a dat 2 erori pt codurile $1026 si $1088 pe ddt 2000 si nu le gasesc

                          Originally posted by db-75-mai View Post
                          ce probleme aveti poate va pot ajuta eu folosesc ddt de vro,1 an si +

                          mess mihaielectric
                          mi-a dat 2 eroro pe ddt 2000 si nu le gasesc $1026 si $1088

                          Comment


                          • #73
                            de unde fac si eu rost de o interfata sa mearga cu ddt2000?

                            Comment


                            • #74
                              stie cineva ce semnifica erorile astea $1026 si $1088 pe ddt 2000

                              Comment


                              • #75
                                erorile alea iti apar ca nu ai ecu-ul respectiv in baza de date
                                Last edited by Cristi_Xp; 26 February 2010, 13:03. Reason: Automerged Doublepost
                                Dacia Logan euro4 1.5dci 50kW(68ps) ambition (fab oct-2007)

                                Renault Megane 2.2 03/2008 break 1.5dci 76kW FAP business

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google