Cum Demontez Radio Cas.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cum Demontez Radio Cas.

    Sal

    imi spuneti si mie cum demontez radio cas. Blaupunkt (Logan Laureate dec. 2007.)

    Multumesc anticipat.

  • #2
    Salut
    te duci la un atelier electric auto
    e foarte simplu daca ai ceea ce iti trebuie

    Comment


    • #3
      Ia si du-te la dealer ca pierzi garantia la partea electrica daca te apuci tu de surubarit.
      1.5 DCi Laureat Gri platine, a strong car for a strong man!

      Comment


      • #4
        Nu m-am uitat la masina, dar cred ca trebuie folosite doua "scule", adica 2 bucati de sirma otelita indoite intr-un anumit mod. La un casetofon cumparat nou, vin date in cutie. Nici mie la radio-cd nu mi le-au dat.

        Comment


        • #5
          Da, cam asa se scoate, cu doua sarme. Dar e mai bine sa fie scos de un om de la in service audio.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #6
            Blaupunkt;cass Versus Mp3 Player

            Originally posted by Robert Stefan View Post
            Sal

            imi spuneti si mie cum demontez radio cas. Blaupunkt (Logan Laureate dec. 2007.)

            Multumesc anticipat.
            Cass Versus Mp3

            --------------------------------------------------------------------------------

            Fiecare scula are cate doua chei(doua cleme agatatoare)cuajutorul carora se scoate/introduce scula in bord;clemele difera de la brand la brand.Narandu-ti din experienta proprie,am vrut sa schimb CASS-ul cu un MP3 Player(Blaupunkt versus Blaupunkt)la service-ul din Constanta;o operatiune banala pentru care mi-au cerut 1oo RON-doar decuplau si recuplau o mufa.Masina este in garantie si implicit este sigilata mufa din spate.Daca umblu eu acolo,pierd garantia asa ca mai astept o luna (pana ies din garantie).Daca iei Player-ul de la ei nu iti vor da si clemele;este si mai scump.Am cumparat din DOMO cu tot cu cleme de extragere si CD de instalare.Multa bafta

            Comment


            • #7
              Stie cineva pot sa imi cumpar eu mp3 player cu garatie (nou) si sa il duc la o reprezentata casa il schimbe... Toate asta fara pierdere garantie? Ma intereseaza sa schimb si difurile ca sunt slabute 15 w sa fim seriosi - e pentru bunicu.
              1.5 dc

              Comment


              • #8
                Intreaba la reprezentanta care ti-e mai aproape ce atelier de montat scule de muzica agreeaza. Daca stii ce faci si nu dai doi bani pe eventualele scandaluri legate de garantie in service, iti faci singur. Repet: daca stii ce ei de facut, fa-ti, nu pierde vremea si banii la service sau firme de montat scule audio. Altfel, mergi la service.
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • #9
                  Nu pierzi garantia la partea electronica atata timp cat primesti chitanta de la serviceul respectiv
                  laureate 1.5l, albastru marin

                  Comment


                  • #10
                    Eu am schimbat trei cd-uri pe Logan pana acum si nu am avut nici o problema in service , nici la Meridian , nici la Auto Marcu's . Si nu am dat spaga pt asta . La unul i-am pus boxe si in spate ( preference ) la al doilea le-al schimbat pe cele originale ( laureatte ) .
                    B -X X - DDF x 2

                    :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                    Comment


                    • #11
                      Eu mi-am schimbat singur cd playerul si boxele. N-au comentat nimic cand au vazut masina. Banuiesc si pt ca nu m-am dus la ei cu probleme electrice pe garantie.
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google