BoXe Pe Usiile Spate Logan Berlina ? ? ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • BoXe Pe Usiile Spate Logan Berlina ? ? ?

    A incercat cineva sa puna difuzoare pe usile din spate de la Logan Berlina??? Ca am vazut ca pe MCV sunt instalate. Poze daca se poate. Si marimea si tipul difuzorului daca se poate. Va multumesc!!!
    Last edited by crististreulea; 15 April 2008, 19:06.
    sigpic
    The MVP

  • #2
    Mai sunt threaduri despre asta ... difurile sunt de 13 cm se monteaza prin decuparea panoului ...
    sigpicMy ride

    Comment


    • #3
      Pai pune si tu link-ul cu threadul respectiv daca stii ceva.
      Last edited by Cristi_Xp; 16 May 2008, 23:22.
      sigpic
      The MVP

      Comment


      • #4
        dacia logan In Car Entertainment- boxe, head unit-uri, amplificatoare, DVD-uri, alarme si alte gadget-uri,woofer dacia logan



        kit tuning dacia logan,evacuare dacia logan,spoilere dacia logan ,jante dacia logan, chiptuning dacia logan



        dacia logan In Car Entertainment- boxe, head unit-uri, amplificatoare, DVD-uri, alarme si alte gadget-uri,woofer dacia logan



        multa bafta in cautare ... aici se poate inchide
        sigpicMy ride

        Comment


        • #5
          Boxa spate MCV.

          Cam asa arata la mcv.
          Attached Files
          sigpic
          The MVP

          Comment


          • #6
            DeLuxe eu cred ca u nu ai fost atent la ce am scris acolo. Vreau boxe pe USILE DIN SPATE, nu pe polita din spate.
            sigpic
            The MVP

            Comment


            • #7
              Si eu cred ca nu ai citi bine pm si nici postul meu am zis se taie panoul usii ... sau te duci la un sound-service autorizat
              sigpicMy ride

              Comment


              • #8
                Ideea era cum se fac legaturile ca boxele de pe usile spate sa se regleze (de la cd-player) odata cu cele de pe polita spate. le legi pur si simplu de celelalte sau cum?
                Daca aveti moderatori scapati de ai si daca nu aveti sa nu va luati

                Comment


                • #9
                  Dap le poti lega sin serie cu cele din spate si o sa fie pe acelasi canal : stanga spate si dreapta spate
                  sigpic
                  The MVP

                  Comment


                  • #10
                    La legarea in serie scade drastic volumul pe difuzoarele inseriate, iar la legarea in paralel a difuzoarelor se suprasolicita etajul final de amplificare al cdplayerului. atentie la adaptarea de impedanta, transferul maxim de putere de la cd la dif se face cand abmele au impedante egale. si nu coborati sub 2ohmi impedanta pe canal.
                    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                    Comment


                    • #11
                      Oricum ca idee.Daca doreste cineva sa monteze boxe pe masina doar ca sa fie multe si sa se auda tare,nu recomand sa monteze boxe pe polita spate si in acelasi timp pe usile spate.Sunetul o sa devina greu de egalizat si greu de localizat.
                      Acum ca a fost deschisa discutia nu stiu daca ai observat ca in general toata lumea incearca sa ridice cat mai mult nivelul boxelor.Ajungand cu inaltele pe stalpii parbrizului mediile chiar pe bord.
                      Daca ,cauti si ceva surround o sa fi dezamagit.Intriu prea mult in amanunte si banuiesc ca tu cauti ceva practic
                      EX : + =

                      Comment


                      • #12
                        Da aici aveti mare dreptate si cred ca mai multe difuzoare nu o sa ma ajute.
                        sigpic
                        The MVP

                        Comment


                        • #13
                          Fratilor deci ideea este urmatoarea am achizitionat un sony gt 420 putere 4x52w
                          am patru boxe originale dacia care se aud bine si nu vreau sa le arunc dar sunt slabute la putere doar 15w
                          vreau sa mai cumpar doua ligheane dalea sony pentru spate si ma intrebam daca boxele dacia din spate care vor fi inlocuite merg legate in serie cu cele din fata si bagate in usile spate gen ca la mcv CE MA SFATUITI ???

                          Comment


                          • #14
                            din cate stiu eu daca legi in serie boxele vei avea 8 ohmi , deci automat puterea playerului va scadea ... Eu ti asi recomanda decat 4 boxe pt ca se aude mai bine ... Am vrut sa imi pun si eu boxe in usile din spate dar am mai dat de o problema , nu mai puteam deschide/inchide geamul ... Acum depinde si de ce vrei sa iti faci in masina

                            nu mai da "quote" la ultimul post!
                            Last edited by Seba; 12 June 2008, 21:09.

                            Comment


                            • #15
                              Difuzoarele spate nu dau randament mai bun daca sunt montate in spate si nu in usi?Ma refer la incinta acustica.
                              Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google