M-a Lovit Un "sofer Profesionist". Ce Sa Fac?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Am fost sunat de 3 sau de 4 ori pana acuma de el...nu zice nimeni ca este corupt nu am cum sa dovedesc asta...eu l-am dat in judecata pt abuz ...asta se poate dovedi....mi s-a oferit 2000 ron ca sa retrag plangerea bineinteles ca am si asta inregistrat :P ...doar sunt baiat destept...inca ma gandesc dac sa accept sau nu

    Comment


    • #32
      Bravo domnule. Asa le trebuie astora. Politia la noi e deja stat in stat. Face ce vrea si cum vrea.
      _
      B 48 C U P - Ligheanul Agitat

      sigpic

      Comment


      • #33
        Eu unul nu as accepta .Prefer sa iau amenda decat sa dau spaga , asa ca de ce sa nu sufere si garcea ? Ca si asa se cred zmei . Si oricum daca ai ocazia sa schimbi sistemul ( sa incerci sa-l schimbi ) de ce sa-i dai cu piciorul ?
        B -X X - DDF x 2

        :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

        Comment


        • #34
          Credema ca si eu tot la asta ma gandesc...am stat de vb cu un avocat si mi-a zis ca nu pt a-l da afara din politie este foarte greu....dar as putea rezolva cu filmarile acestea ca toata viata lui cat va mai sta in politie sa nu faca altceva decat sa plimbe acte.....stie si nenea garcea ca situatia este grava....am avut grija sa primeasca si el niste copii de la inregistrarile care le am....majoritatea mi-au zis sa iau banii.....asta nu cred ca voi face pt ca am o situatie materiala destul de buna zic eu....dar ma gandesc sa ii iau banii si sa nu retrag nici plangerea .....asa sa-i fac o paguba mica...oricum banii nu ii voi pastra...o sa-i donez la vreo biserica ceva...astept sa vad poate mai urca suma si o sa io fac....spaga nu am dat in viata mea...am preferat amenda....o sa va tin la curent cu ce se va intampla...si cu restul proceselor care le mai am cu nenea garcea

          Comment


          • #35
            Nici sa nu te gandesti sa iei banii si apoi sa mergi mai departe . Poate parea o aberatie dar daca te trezesti cu vreo inscenare ? Ce te faci ? Sau mergi mai departe sau renunti dar nu te mai gandi la bani .
            B -X X - DDF x 2

            :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

            Comment


            • #36
              Asta cu banii o zic si eu. Nu-i lua. E de ajuns inregistrarea/inregistrarile cu incercarea de a-ti cumpara tacerea, iar daca tu esti convins ca ai timpul si resursele necesare sa te iei in piept cu el, baga mare.
              _
              B 48 C U P - Ligheanul Agitat

              sigpic

              Comment


              • #37
                Vezi ca te baga ca dare de mita, cunosc cazuri care au gandit ca tine

                Comment


                • #38
                  Vezi ma ca el e pus in situatia de a lua nu de a da...

                  Comment


                  • #39
                    Tot mita este. Mai ciudata dar din ce stiu tot mita este.
                    Cel mai lent 1,6 8v

                    Comment


                    • #40
                      Corect Rocri , indiferent ca dai sau iei , tot mita se numeste .
                      B -X X - DDF x 2

                      :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                      Comment


                      • #41
                        Originally posted by csebalyn View Post
                        (adica doar camerele de pe radarele politiei sunt acceptate).
                        off-topic: cand va mai opreste radarul sa cereti sa vedeti si voi revizia la aparat....s-ar putea sa scapati 80% din cazuri fara amenda. nu-si prea fac revizia la ele la timp din lipsa de fonduri.
                        Fuarte Nervos !!!

                        Comment


                        • #42
                          Originally posted by Rocri View Post
                          Cred ca are dreptate Florin. Nu este o "dovada". Ca este corupt (sau mai degraba ca face abuz de putere) e clar, dar inregistrarea nu cred ca poate fi folosita in instanta.
                          Originally posted by dannyel87 View Post
                          Credema ca si eu tot la asta ma gandesc...am stat de vb cu un avocat si mi-a zis ca nu pt a-l da afara din politie este foarte greu....dar as putea rezolva cu filmarile acestea ca toata viata lui cat va mai sta in politie sa nu faca altceva decat sa plimbe acte.....stie si nenea garcea ca situatia este grava....am avut grija sa primeasca si el niste copii de la inregistrarile care le am....majoritatea mi-au zis sa iau banii.....asta nu cred ca voi face pt ca am o situatie materiala destul de buna zic eu....dar ma gandesc sa ii iau banii si sa nu retrag nici plangerea .....asa sa-i fac o paguba mica...oricum banii nu ii voi pastra...o sa-i donez la vreo biserica ceva...astept sa vad poate mai urca suma si o sa io fac....spaga nu am dat in viata mea...am preferat amenda....o sa va tin la curent cu ce se va intampla...si cu restul proceselor care le mai am cu nenea garcea
                          da, ia banii dar inainte du-te la inspectoratul judetean, si fa-i flagrant pentru dare de mita.

                          il aranjezi de nu se vede.
                          Fuarte Nervos !!!

                          Comment


                          • #43
                            Daca nai facut numik pana acu suna la directia nationala anticoruptie sau cum io zice si organizeaza baietii un flagrant de zile mari si iesi mai razbunat,nu numa ca no sa mai lucreze in politie dar o sa-l bage si la zdup

                            Comment


                            • #44
                              Salut. Eu sunt cel care a deschis topicul, vreau sa va spun ca treaba sa rezolvat. Adica miam facut masina, si joi acum miam luat si banii pe asigurare. Deci gata. Treaba a fost urmatoarea: am fost sunat cam dupa 21 zile de asteptare a celui care ma lovit (eu am mai fost la politie sa vad daca sa prezentat, si nu venise), si mi sa spus la telefon de catre politaiu de acolo ca tipul a venit dar nu vrea sa recunoasca nimic. Si imi spune sa ma duc urgent acolo sa clarifice treaba. Ajung acolo, tipul nu si nu, ca el nu ma lovit. Mergem la masini (eu nu o facusem), masina lui era decat numarul de inmatriculare indoit. Ma mai cert cu el, politaiu sa ne inpace, eu nimic, sun la cunostiinta mea (care imi zice sa fiu tare, cu gura mare). Eu continui circul, si in cele din urma, poliatiul ne ofera un compromis: el primeste avertisment, si eu asigurarea lui sami fac masina. Bineinteles ca am acceptat, macar sami fac masina. Mam gandit si la el, ca daca ii lua permisul ramanea somer (el fiind sofer de maxi taxi). Intocmeste politaiul ce trebuie, ne da procesele verbale, si pleaca (soferul vinovat). Raman cu politaiul, si mia zis ce sa fac in continuare, si mia zis ca putea sai ia permisul de conducere, dar nu sa riscat, deoarece zona in care sa petrecut nu are nume, si nu prea ar puta sa incadreze ca neacordare de prioritate. Si asta e tot. Eu sunt multumit ca miam facut masina, dar sunt dezamagit de Romania. El a scapat cu avertisment dupa circul asta. Numai bine
                              Cand viata iti intoarce spatele, nu fi fraier, pune-i mana pe cur

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google