Un Zgomot Ciudat DCI 70

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Un Zgomot Ciudat DCI 70

    Am un zgomot care imi sta pe cap. De fapt mai mult sunt curios de la ce vine el, ca sunt 100% sigur ca asa e la toate.

    Zgomotul suna ca o bila intr-o cutie pe care o zdrangani de 3 ori (face pac-pac-pac) si are fix tonalitatea aia de bila in cutie.

    se intampla cand
    - opresc motorul (totdeauna)
    - las masina in frana de motor (doar ridic piciorul de pe acceleratie) - (50% din cazuri)

    pare a se auzi dinspre cutie ... (zic si eu, imi dau cu parerea)


  • #2
    Cand opresti motorul vezi sa nu bata centura de siguranta in plasticul de pe stalpul usii...la mine asta a fost...si ma dispera...
    sigpic

    Comment


    • #3
      Cand opresti motorul ar trebui sa "scuture" putin, dar nu are ce sa se auda. E un zgomot din interiorul masinii sau de la suportii motorului.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #4
        Sa nu fie de la compresorul de la aerul conditionat,cand se zdruncina motorul sa atinga de caroserie

        Comment


        • #5
          @valeriuciprian ... centura - nu se pune problema e alt zgomot (foarte enervant de altfel)
          @andrei, scutura stiu dar zici ca am si un spiridus sub capota care cauta surprize in oo kinder
          @petroman...nu am aer

          ma gandeam la ceva gen suporti ptr ca se intampla la oprire si cand masina e "bruscata" de frana de motor ... da nu mai aude nimeni zgomotul asta?

          Comment


          • #6
            Posibil sa se fi rupt un suport motor, ar trebui verificata chestia asta.
            Daca accelerezi masina pe loc, pana la 3000-4000 rpm, se aude zgomotul?
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google