Audio Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Audio Logan

    salut, am un logan Preferance din 2006 , a avut in standard radio-casetofon + 2 boxe fata , acum am pus un cd-player Pioneer, intrebarea mea este, din mufa standard a masinii pot pun fire sa pun 2 boxe in spate ? sau trebuie modificari mai mari ? cd-playerul are 4x50 , deci ar trebui sa mearga ?
    Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

  • #2
    da poti pune boxe fara probleme ....sunt fire pt iesirile din boxele din spate...nu trb facut modificari majore...decat sa iei boxele sa legi firele si sa asculti de voie la ele )

    Comment


    • #3
      merci mult, firele as putea sa le trec pe sub mocheta, nu? si materialu ala din spate am asa o idee vaga cum sa il decupez sa pun boxele...merci inca odata
      Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

      Comment


      • #4
        MAterialul din spate il decupezi daca ai boxele rotunde.....la cele ovale, nu te-as sfatuii sa tai nimic pe acolo....ci sa le montezi sub polita.....vei fi uimit de rezonanta sunetului. Eu asa am, si cine s-a urcat la mine in masina, m-a intrebat daca am subwoofer....caci nu a vazut nimic in spate.
        Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

        Comment


        • #5
          chiar la ovale m-am gandit , geniala ideea, cred ca asa o sa fac
          Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

          Comment


          • #6
            Domnu kubala7.

            Cand am fost in situatia ta , avand aceeasi masina si acelasi nivel de echipare.....m-am dus la centru service audio si mi-am ales de pe stand boxele.Am mai dat 30 lei montajul care a constat in decupat, montat boxe, si tras fire la casetofon.Nu are rost sa te complici sa tai tu, sa dai mocheta intr-o parte sa cauti firele in mufa si in final sa nu ai nici garantie la boxe ca nu le-ai montat tu.
            real power..... diesel power by

            Comment


            • #7
              chiar nu stiu unde mi le-ar instala cu 30 de lei . . . cu cautatu mufei nu ar fi problema ca ma rezolva vecinu pt un pahar de vin , daca le pun sub polita nu mai e nevoie sa decupez, deci doar problema cu mocheta ramane, care nu e mare scofala, oricum sunt curios daca e rugina sub ea )
              Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

              Comment


              • #8
                Nu stiu cum o sa asculti tu muzica cu boxele sub polita . Este ca si cum ai asculta la casti dar cu vata in urechi.

                Vezi ca sunt centre de montat boxe pe masini.Daca nu ai la tine in oras...tedeplasezi catre alte locatii unde gasesti, si preturile pe acolo se ivart.
                real power..... diesel power by

                Comment


                • #9
                  eu am pus 2 BM pe spate m-am chinuit putin sa le pun,sunt rotunde dar mari....am mai taiat din tabla am mai indoito dar pana la urma mi-a iesit cum am vreut...iar firele eu le-am dus pe sub mocheta de la picioare din fata...pana la cheder si dupa am mers cu ele pe sub cheder...2 pe o parte 2 pe o parte...iar la mijloc am trecut firele pe sub platiscul de vine centura prinsa in el...dupa princ chederul de la usa din spate si dupa pe sub bancheta si in portbagaj....dupa mn asta e cea mai simpla metoda...acuma trb ta..atasez si 2 poze cu boxele care le-am pus eu...vam zis chinul cel mare a fost la decupatul tablei )
                  Attached Files

                  Comment


                  • #10
                    daca pun ceva mai mici mai trebuie sa decupez tabla ? ) asta deja ar fi cam complicat ... tinand cont de faptul ca am 2 maini stangi, inca nu am ridicat niciodata polita aia sa vad ce e sub ea, tre sa vad...
                    Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                    Comment


                    • #11
                      daca pui ceva mic no sa mai fi nevoie....acum depinde si ce calitate vrei...eu zic sa pui totusi ceva mai mare...nu intotdeauna ceva mai mare inseamna si bun asa ca ai grija ce cumperi...si pana la urma e un pic de chin dar merita...daca e indoi tabla asa incet pe margini si numai e nevoie sa tai...daca mai ai nevoie de vreun sfat ma anunti...eu polita(daca prin polita te referi la acel carton din spate unde vin boxele) aceea nu am mai dato jos am taiat asa incet si cu grija,prima data am facut cu cateru pe mijloc unde venea boxa si dupa aceea am inceput sa decupez usor si cu grija...daca ai rabdare o sati iese foarte bine

                      Comment


                      • #12
                        spor la treaba...eu am ph2 ..si din cate stiu sunt unele asemanari intre ele...deci ar trebui mocheta sa fie lipita de o margine din plastic..eu asa am..iti recomand dupaia sa o lipesti la loc...(la mine operatia a fost ptr fire la tun de bass) si recunosc ca am gresit ca nu am lipit in unele locuri si acum exact la pedale sa cam bombat mocheta..alt lucru iti recomand sa cauti 2 boxe de bass cu un magnet mai mare..BM e super bun ptr bass dar vei avea nevoie si de twetere separat..se aude super dar ai nevoie si de ceva inalte pe spate.. spor la treaba..sau sa te bucuri de ele ca vad ca e postat ultima data prin ianuarie
                        http://www.loganclub.ro/forum/logan_...-t52046p4.html

                        Comment


                        • #13
                          da, le-am montat demult, am pus blaupunkt-uri, firele le-am tras pe sub bancheta, si pe sub tunelul central unde e farana de mana, boxele sunt pe 13, sunt multumit de ele ...
                          Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google