Examen AUTO (Traseu)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Bafta si tie !
    Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea.
    sigpic

    Comment


    • #32
      Bafta la traseu !

      Eu unul nu sunt de acord cu SPAGA la carnetul de conducere.

      Cine da SPAGA sa ia carnetul pentru mine este un sofer care nu stie sa conduca si parerea mea este ca nu are ce sa caute pe sosele cu masina.
      sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

      Comment


      • #33
        Multumesc..sau .."SA FIE" ..mai bine zis!
        Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea.
        sigpic

        Comment


        • #34
          Originally posted by Bodanel View Post
          @EDE

          Care anume notiuni de mecanica? N-ai vrea sa spui mai pe larg ? Ce pana mea ma freaca pe mine de ce trebuie sa calc ambreiajul cand schimb viteza sau alte bazaconii de astea? Eu trebuie sa stiu ca trebuie sa calc ambreiajul cand schimb viteza si atat. NU intra in viteza cand apas ambreiajul, s-a stricat masina, pun avariile, o scot de pe carosabil daca pot si chem un mecanic.

          Stiu ca noi romanii ne pricepem la toate dar hai sa nu exageram.

          pentru ca atunci cand sti de ce trebuie sa apesi ambreiajul si cand trebuie sa l apesi , de ce schimbi viteza si cand trebuie sa o schimbi nu mai esti crispat la volan sa nu ti moara motoru in intersectie si te poti concentra la ce trebuie sa faci in trafic si cum trebuie sa faci avand in vedere si emotiile pe care le ai ca sta politistul in dreapta , in caz ca il iei felicitari , in caz ca l pici ceea ce ar fi trist iti recomand ca data viitoare cand te prezinti la examen sa stapanesti masina foarte bine in sensul sa citesti principiul de baza al functionarii motorului si al ambreiajului , sa exersezi toate manevrele pana te simti stapan pe masina , pentru a te putea concentra la ce trebuie de fapt in timpul traseului , ADICA LA TRASEU!

          Comment


          • #35
            Am dat miercuri traseul la Moghioros..la inceput politistul parea ok cand ne-a vorbit..dupaia a inceput "macelul"..cu primul elev a ramas fara benzina..s-a intors inapoi..l-a luat pe urmatorul elev si l-a picat..au mai urmat inca vreo 8-9 care la fel i-a picat..din diferite motive..din cauza prioritatii cei mai multi..ok..am vorbit cu instructorul si l-am intrebat ce fac pentru ca vad ca ii pica pe toti..si eu urma sa fiu martor apoi sa conduc eu ..instructorul mi-a spus ca iau 100% nici sa nu`mi plac probleme..ma urc in masina ca martor la un baiat care tot ca mine dadea prima data.a mers cam 5 min dupa care i-a spus prea din scurt parerea mea sa faca la stanga in prima intersectie..da baiatu semnal si incepe sa se bage sa forteze putin..ca de' trebuie respectat ce zice politistul..incepe sa se bage pe banda de stanga cand imediat politistul trage de volan si pune frana..deci PICAT ..imi spune sa ma duc in masina mea care era in spate cu instructorul si sa ma pregatesc..cobor..ma duc la mine in masina..pun centura..reglez oglinzi..tot..vine el ma intreaba daca m-am pregatit...si i-am spus..sigur am reglat oglinzi..scaun..bla bla bla..am semnat dinainte o foaie care nu cred ca e normal sa fie semnata inainte..dar ma rog..dau semnal..plec de pe loc..m-a invartit vreo 10 min..dupa care mi-a spus la primul scuar sa intorc..dau semnal stanga ma incadrez pe banda de stanga..vad scuarul iar dau semnal dar m-am bagat aiurea(schita mai jos)..si m-a intrebat "stii ce greseala ai facut?" si eu i-am spus ca da si i-am explicat cum trebuia sa ma bag si a spus ok..dar nu a incercuit nici o greseala pe grila aia a a lui..chiar m-am uitat ..era greseala de 6 puncte asta..dar fie..intorc..cedez trecerea mai merg inca vreo 10 min si ajung de unde am plecat..imi zice sa parchez dupa un camion..am dat semnal si am parcat..eram 100% convins ca mi`l da..nu aveam decat o greseala..nu mi-a murit nici motorul..nu am calcat benzi..abosolut nimic..si vad ca imi da o foaie si mi-a zis sa scriu ce zice el..ok..am inceput sa scriu ceva de genu ca am luat la cunostinta greselile bla bla bla..si l-am intrebat..auziti dar care greseli ? si zice "pai acolo la scuar..hmm..scrie in continuare" ...ce puteam sa ii mai spun..daca ma luam cu el in gura data viitoare poate chiar ca nu mai iau ..instructorului nu i-a venit sa creada cand a vazut ca m-a picat..

            In concluzie o tara de tot rahatul cu majoritatea politistilor spagari..sper ca data viitoare sa nu mai dau tot cu el...

            In schita de mai jos am incercat sa va arat greseala care am facut`o la scuar..trebuia sa fac imediat stanga pe linia punctata..nu sa ocolesc centrul imaginar..
            Attached Files
            Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea.
            sigpic

            Comment


            • #36
              si eu am traseu pe 7.03 si nu dau SPAGA ... sunt curios ce se va intampla ...
              am un prieten care a dat saptamana trecuta si a condus perfect dar i-a spus ca : AI CONDUS FOARTE BINE DAR NU AI CONTRIBUIT (si ia facut semnul) !
              sigpicFGA-ul meu ... http://www.loganclub.ro/forum/tr_93_...9.html?t=25709

              Comment


              • #37
                Originally posted by bib_andrey View Post
                Am dat miercuri traseul la Moghioros..la inceput politistul parea ok cand ne-a vorbit..dupaia a inceput "macelul"..cu primul elev a ramas fara benzina..s-a intors inapoi..l-a luat pe urmatorul elev si l-a picat..au mai urmat inca vreo 8-9 care la fel i-a picat..din diferite motive..din cauza prioritatii cei mai multi..ok..am vorbit cu instructorul si l-am intrebat ce fac pentru ca vad ca ii pica pe toti..si eu urma sa fiu martor apoi sa conduc eu ..instructorul mi-a spus ca iau 100% nici sa nu`mi plac probleme..ma urc in masina ca martor la un baiat care tot ca mine dadea prima data.a mers cam 5 min dupa care i-a spus prea din scurt parerea mea sa faca la stanga in prima intersectie..da baiatu semnal si incepe sa se bage sa forteze putin..ca de' trebuie respectat ce zice politistul..incepe sa se bage pe banda de stanga cand imediat politistul trage de volan si pune frana..deci PICAT ..imi spune sa ma duc in masina mea care era in spate cu instructorul si sa ma pregatesc..cobor..ma duc la mine in masina..pun centura..reglez oglinzi..tot..vine el ma intreaba daca m-am pregatit...si i-am spus..sigur am reglat oglinzi..scaun..bla bla bla..am semnat dinainte o foaie care nu cred ca e normal sa fie semnata inainte..dar ma rog..dau semnal..plec de pe loc..m-a invartit vreo 10 min..dupa care mi-a spus la primul scuar sa intorc..dau semnal stanga ma incadrez pe banda de stanga..vad scuarul iar dau semnal dar m-am bagat aiurea(schita mai jos)..si m-a intrebat "stii ce greseala ai facut?" si eu i-am spus ca da si i-am explicat cum trebuia sa ma bag si a spus ok..dar nu a incercuit nici o greseala pe grila aia a a lui..chiar m-am uitat ..era greseala de 6 puncte asta..dar fie..intorc..cedez trecerea mai merg inca vreo 10 min si ajung de unde am plecat..imi zice sa parchez dupa un camion..am dat semnal si am parcat..eram 100% convins ca mi`l da..nu aveam decat o greseala..nu mi-a murit nici motorul..nu am calcat benzi..abosolut nimic..si vad ca imi da o foaie si mi-a zis sa scriu ce zice el..ok..am inceput sa scriu ceva de genu ca am luat la cunostinta greselile bla bla bla..si l-am intrebat..auziti dar care greseli ? si zice "pai acolo la scuar..hmm..scrie in continuare" ...ce puteam sa ii mai spun..daca ma luam cu el in gura data viitoare poate chiar ca nu mai iau ..instructorului nu i-a venit sa creada cand a vazut ca m-a picat..

                In concluzie o tara de tot rahatul cu majoritatea politistilor spagari..sper ca data viitoare sa nu mai dau tot cu el...

                In schita de mai jos am incercat sa va arat greseala care am facut`o la scuar..trebuia sa fac imediat stanga pe linia punctata..nu sa ocolesc centrul imaginar..
                d`aia te`a picat , daca sa zicem din contra sens venea o masina sa intoarca la fel ca tine ? faceati buf ...e destul de mare greseala.

                Comment


                • #38
                  Este greseala de 6 puncte..nu este de prioritate..acolo m-am oprit si am dat prioritate de dreapta..
                  Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea.
                  sigpic

                  Comment


                  • #39
                    Pai cu 6 pct. penalizare se pica examenul?

                    Comment


                    • #40
                      da dar daca facea unu stanga si vroia sa schimbe sensul de mers acolo nu te lovea pe tine?
                      oricum stai linistit data viitoare ai sa iei, mie instructorul inainte de traseu mi-a spus "In momentul in care o sa te puna sa mergi intr-o roata sau doua sau trei sau te pune sa faci drifturi sa ma anunti, daca nu faci exact ce ai invatat.."

                      Edit: am vazut intrebarea lui cromatic prea tarziu...nu se pica cu 6 puncte se pica in momentul in care faci mai multe de 21

                      Comment


                      • #41
                        Oricum ma oftic ca nu stiu de ce am facut greseala asta..inainte de examen am facut miscarea corect..cand eram cu politistul nu stiu ce a fost in capul meu..poate daca nu o faceam chiar nu avea nici un motiv sa ma pice..
                        Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea.
                        sigpic

                        Comment


                        • #42
                          Si atunci pe el de ce l-a picat?

                          Comment


                          • #43
                            Hartia care ai semnat-o la inceput era ca ai luat la cunostiinta ca datele de pe foaia pentru examen sunt ale tale.
                            Si eu am picat la traseu, dar vazand retroactiv da imi aduc aminte ca am facut greseli. Cand esti in examen trebuie sa te uiti mereu in oglinzi si peste tot ca isi da seama daca meriti carnetul sau nu chiar daca nu faci alte greseli.

                            Comment


                            • #44
                              tocmai m-a sunat o o fata , cunostiinta , ca a luat traseul cu 10 milioane , e cam trist ce se intampla dar asta e tara

                              Comment


                              • #45
                                Neasteptat moment. Este filmat la primaria din CONTESTI judetul Dambovita


                                ideea e sa invete sa conduca cu adevarat, chiar daca ia permisul cu jmen. asta daca tine la permis... si la viata altora.
                                internal combustionizer

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google