Cricul De La Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Am citit toate posturile si va multumesc pentru pareri. Nu contest, solutii sunt multe, manusi bineinteles ca am si eu in portbagaj dar din graba mai uit sa le folosesc. Intrebarea mea era: a taiat cineva manivela? Eu as vrea s-o tai dar nu stiu daca fac vreo prostie (adica sa mearga mai greu) si sa-mi para rau ca am stricat manivela.

    Comment


    • #17
      Va agitati de parca folositi cricul ala in fiecare zi, il folosesti o data de 2 ori pe an, lasa-l ciorilor asa. Masina mea are 4 ani si nici macar nu am scos cricul de la locul lui.

      Comment


      • #18
        lasa ca l-am folosit eu de vreo 4 ori in 6 ani si sa dus filetul. nu mai tine. am rezolvat f simplu. cric hidraulic de la metro, tine 3 tone si spre surprinderea mea costa 50 lei

        Comment


        • #19
          Precum spuneam, solutii se gasesc destule si ca si tine gaboneygg, eu tot de 4-5-ori l-am folosit in 5 ani dar de cate ori l-am folosit m-am julit la degete.Voiam sa stiu doar daca a taiat cineva manivela.
          Last edited by CRI$TI67; 12 February 2012, 23:15.

          Comment


          • #20
            ziceam mai sus, nu cred ca te ajuta cu nimic taiatul manivelei. distanta intre axa cricului si asfalt e tot aia, unghiul e altul, dar tu tot efortul ala il vei depune si tot asa te vei beli la "deshte" daca nu esti atent. ia-ti un cric hidarulic, daca ai ocazia si daca tot folosesti des cricul masinii.
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • #21
              Tare aiurea is cricurile astea, te julesti la mana plus ca is mai greu de folosit, singura solutie ar fi schibarea acestui model de cric cu unul cu o mavinela normala.

              Comment


              • #22
                m-am julit si eu de cateva ori la inceput dar acum nu mai am nici un fel de problema. Solutia: mai multa atentie
                sigpic

                Comment


                • #23
                  este mai incomod modelul asta de cric. ma mai chinui si eu cu el, dar fiti atenti ca are o metoda de ridicat/coborat. mie mi-a iesit din greseala de cateva ori. nici nu te mai apropii de asflat, nici de masina si invarti si repede.
                  sigpic

                  Comment


                  • #24
                    Il rotesti la mana inainte de a-l agata de prag si nu mai ai probleme. Plus ca si coarba se poate tine inclinata putin
                    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                    Comment


                    • #25
                      La ce metoda de ridicat/coborat te referi?Incearca sa ne explici mai in detaliu aceasta metoda

                      Comment


                      • #26
                        hai ca ne-ai facut curiosi acum sa vedem si noi metoda aia...
                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          eu il rotesc putin,pe urma il agat de prag,tin de cric si dau la manivela iar atunci cand ajunge jos am grija sa cada drept

                          pe urma dai fara probleme la manivela
                          Last edited by john Q; 2 May 2012, 13:08. Reason: Automerged Doublepost
                          "light up the darkness" Bob Marley

                          Comment


                          • #28
                            nu dai fara probleme ca asa ii fac si eu dar tot mai atingi cu mana de jos daca incerci sa dai cu manivela la un unghi de 90 de grade ca sa ai spor
                            sigpic

                            Comment


                            • #29
                              Oricum este mai bun decat alte cricuri.Dupa ce am schimbat rotile la vulcanizare,m-am uitat sub ea de curiozitate si in locul unde a prins cricul s-a dus dracu antifonul,o bucata cat o moneda de 50 bani atarna si sevedea luciul la metal.Acum am zis sa ii dau cu teroson acolo.
                              "light up the darkness" Bob Marley

                              Comment


                              • #30
                                din punctul asta de vedere da chiar sunt bune dar oricum nu trebuia sa ti se intample asta probabil ca cel de la vulcanizare nu a pus crick-ul unde terbuia
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google