Cricul De La Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    daca faci la unghiul de 90 grade normal ca iti bestelesti degetele dar merge mai usor.Faci la un unghi mai mic
    "light up the darkness" Bob Marley

    Comment


    • #32
      eu am inceput sa ma obisnuiesc cu el si oricum nu dau in fiecare zi rotile jos doar ca speram sa gasesc o solutie si mai buna de folosire a acelei manivele, dar dupa cum spuneam si mai sus atentia sporita scade riscul de accidentare
      sigpic

      Comment


      • #33
        avea un cric ca ala din postul de mai sus dar nu mai avea cauciucul ala pe el.

        Poti incerca sa ii faci o coarba,cum era la cricurile de 1310

        Oricum am scapat de vulcanizare.Am set nou roti iarna
        Last edited by john Q; 2 May 2012, 13:26. Reason: Automerged Doublepost
        "light up the darkness" Bob Marley

        Comment


        • #34
          Originally posted by ionut.stavar View Post
          daca faci la unghiul de 90 grade normal ca iti bestelesti degetele dar merge mai usor.Faci la un unghi mai mic
          exact. faci o miscare circulara de o raza mai mica. dar nu stiu exact cum se tine manivela ca mi-a iesit doar de cateva ori in 4 ani de cand dateaza loganul meu.
          sigpic

          Comment


          • #35
            Eu m-am învăţat cu el. Am dat o singură dată de ciment dar nu m-am julit rău. Mai rău m-ar deranja durata de-ţi ia să schimbi roţile (cele de iarnă cu cele de vară şi invers). Dar fac asta de 2 ori pe an aşa că nu mă pot plânge.
            Şi eu fac o mişcare circulară ţinând tija la un unghi mai ascuţit, la tura de jos ţin tija în degetul arătător (în îndoitura tijei) şi în partea de sus o prind repede în palmă. Ceva de genul. Prinzi viteză măricică aşa (lol ) dar după 2 roţi o iau bătrâneşte pt că simt că fac bătătura la deget. Poate data viitoare dau cu nişte vaselină pe deget.
            Mă enervează că am un cric hidraulic de la dubiţă mercedes sprinter dar nu încape sub logan, mai trebuia puţin să încapă. Mă gândesc acum să ridic puţin cu cel de logan şi să îl bag pe cel hidraulic, dar la toamnă.
            http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

            Comment


            • #36
              Cricul meu are un cioc pe care il fixez in prag " are o gaura speciala acolo" si am o coarba pe care o folosesc dar am folosit odata si un cric cu coarba atasata si este foarte nasol X(
              Last edited by xplood; 3 May 2012, 16:51. Reason: :D
              http://www.loganclub.ro/forum/ct_03_fie-t42314.html ..My Ride

              Comment


              • #37
                Foarte interesante parerile si povestirile. Este bine de stiut cu ce situatii se mai confrunta unul si altul, mai inveti cate ceva din asta; dar totusi......a taiat cineva manivela??

                Comment


                • #38
                  Sunteti toti in plop, aveti senzatia ca trebuie sa invartiti manivela aia la 360* sa ridicati masina in 3 secunde...
                  Suna comic si poate injositor pentru cei care si-au julit degetele dar o sa fac un film in weekend sa vedeti cum se foloseste noul cric cu "coarba" atasata permanent.
                  Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

                  Comment


                  • #39
                    eu am cricul cu coarda permanenta pe el dar are si acel cioc care-l agheti de prag si nu mi s-a intamplat niciodata sa-mi julesc degetele....sunt foarte multumit de cric,dar poate trebuie acordata mai multa atentie
                    live to ride

                    Comment


                    • #40
                      Asteptam filmul ...se vede mai bine din plop
                      Daca o problema se poate rezolva atunci nu trebuie sa te stresezi, daca nu se poate rezolva atunci chiar nu are rost sa te mai stresezi.

                      Comment


                      • #41
                        Posibil sa-si fi julit degetele si de aceea nu mai poate filma?

                        Comment


                        • #42
                          FILMUL!! FILMUL!! Sa vedem filmuletul!

                          Comment


                          • #43
                            Film pentru ce ?! A trecut aproape 1 ani de la ultima postare...
                            sigpic

                            Comment


                            • #44
                              sal daca nu va descurcati cu cricul de logan luati unul de Wwsau opel

                              Comment


                              • #45
                                A taiat cineva manivela?
                                Last edited by CRI$TI67; 15 February 2013, 23:51. Reason: cascat :))

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google