Huse Incalzite?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Huse Incalzite?

    Imi cer scuze daca s-a mai discutat- eu unu nu am gasit mare lucru (doar un thread care s-a inchis).

    Deci- odata cu frigurile astea m-am gandit sa imi cumpar 2 huse incalzite care se cupleaza la bricheta.
    Intrebari:
    1. Mai are cineva asa ceva? Rezista siguranta de la bricheta sa le cuplez pe amandoua odata? Eu am 2 lacasuri de bricheta, dar cred ca sunt pe aceeasi siguranta.
    2. Vad ca preturile difera semnificativ. La Dedeman sunt 45 RON, la BeLoud au una la 89 ron redusa, iar alta la 230 RON.
    / HUSA INCALZIRE SCAUN AUTO adaptabila, calduroasa, comoda ofera o pozitie confortabila, stabila si sigura confectionata din bumbac/poliester de foarte buna calitate simplu de fixat pe sca


    Difera asa mult calitatea? Ce ar putea avea in plus aia de 89 ron de costa dublu? (ma gandesc sa aiba vreun termostat ceva..sau sa fie mai sigura?


    Multumesc
    Saab 9-5 Aero

  • #2
    Asta e a treia iarna cu husele incalzite. 25 ron. bucata dintr-un magazin de piese din cartier.
    Au toate un termostat incorporat care le decupleaza sa iei foc.
    Toate sunt .....China.
    Le am alimentate de la bricheta amandoua (consum max. 4A de bucata) fara probleme.

    Comment


    • #3
      detaliaza...poze..unde? cum?

      Comment


      • #4
        Am hotarat sa comand 2 huse cu incalzire:
        Be Loud! Din pasiune pentru sunet: magazin online casetofoane auto, cd playere auto MP3 player, difuzoare, subwoofere, amplificatoare, boxe, detectoare radar si alarme auto, car audio si multimedia, sonorizare masini si tuning auto, magazin virtual online



        Va tin la curent.
        Saab 9-5 Aero

        Comment


        • #5
          In real sunt 45 RON...
          sigpic

          Comment


          • #6
            Da stiu- si in Dedeman 46 RON. Dar acestea sunt facute de o firma renumita si au si senzor (un fel de termostat)- cand te ridici de pe scaun nu se mai incalzesc.

            Am zis ca nu le cumpar in fiecare zi si decat sa iau unele no- name si sa risc sa stric ceva pe la instalatia electrica..mai bine aleg ceva recunoscut.
            Saab 9-5 Aero

            Comment


            • #7
              Asteptam cu interes parerile tale. Si eu vreau sa imi iau de ceva vreme... da am tot lalait-o si mai e putin si trece iarna.
              sigpic

              Comment


              • #8
                Si eu am asemenea huse, de 2 ani. Nu am avut nicio problema cu ele. Sunt cu doua trepte de incalzire, termostatate, plus 2 trepte de masaj. Masajul nu-i mare lucru, dar nici de aruncat.
                The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

                Comment


                • #9
                  De unde le-ai cumparat si cat ai dat?

                  Le-am montat aseara. Din pacate nu au 2 trepte..doar on/of.

                  Ca si idee sunt foarte tari- e o senzatie f placuta sa simti caldura dupa 1 minut la spate si la partea dorsala! Nu sunt f estetice...dar nici urate!

                  Oi fi facut bine ca am luat mai scumpe? Habar n-am - ca nu cunosc pe nimeni cu de-alea mai ieftine.
                  Banuiesc ca fac cam acelasi lucru!
                  Astea sunt facute in Germania.

                  Oricum ideea e f buna- recomand!
                  Saab 9-5 Aero

                  Comment


                  • #10
                    stai sa vezi cat o sa te tina ;) , nu zice hop pana nu ai sarit gardul
                    Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                    Comment


                    • #11
                      Dc colegii zic ca le au de 2 ani si merg.. sper ca si ale mele sa fie OK!
                      Au garantie 1 an.

                      Mie mi-e frica mai mult sa nu imi arda ceva pe la masina..dar ma gandesc ca mai mult de siguranta nu au ce sa faca!
                      (citisem pe undeva ca un nene a uitat-o in priza si i-a ars scaunul...dar nu prea cred)
                      Saab 9-5 Aero

                      Comment


                      • #12
                        2 ani, ăsta-i al 3-lea. luate din selgros. am avut kit-ul original de încălzire, dar geniile de la timișoara nu au vrut să desfacă scaunele să le monteze, așa că am făcut un schimb, cu huse cu încălzire și masaj luate din selgros. merg bine și le dau jos când vreau eu.
                        Last edited by JREwing; 12 February 2012, 19:36.
                        The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google