Inlocuire Casetofon

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Originally posted by bear_mc View Post
    Momentan l-am lasat acolo. La urma urmei nu e masina mea. Am vrut sa fac o fapta buna dar nu mi-a iesit.
    @X@by Nu toti sunt experti in scos casetofoane.
    Daca faceai exact ce ti-am scris mai sus, il scoteai fara nici o problema.
    sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

    Comment


    • #77
      Salut , am avut pe logan pana acum un sony gt23 , pe care il facusem sa mearga fara contact , imi schimbase un baiat de la reprezentanta 2 fire intre el .Acum am pun un Pioneer 2300ub si imi merge pe contact , stie cineva ce fire sa schimb intre ele sa mearga , in afara de varianta sa unesc 2 dintre ele cum spuneau alti tipi pe forum??!?!?

      MS![/B]

      Comment


      • #78
        De obicei firul rosu si firul galben deoarece unu (ala rosu e cu +12 cand pui contactul) si galbenul e +12 permanent(memory); deci cred ca astea le-a schimbat intre ele sa ai 12v permanent.

        Comment


        • #79
          Eu sunt de parere ca le-a unit la casetofon si firul + contact de la masina a ramas liber.
          I HAVE A !sigpic
          fara linkuri externe in semnatura

          Comment


          • #80
            Inverseaza firul galben cu cel rosu din adaptorul ISO pe care l-ai primit o data cu aparatul ca alta varianta nu exista .

            Comment


            • #81
              Firele rosu si galben se inverseaza in momentul in care nu-si tine memoriile si playerul functioneaza numai cu cheile pe accesorii. Pentru alimentarea fara cheie se leaga firul rosu si galben de la radiocd intre ele cu firul galben din mufa iso a masinii, firul rosu ramane nefolosit.
              I HAVE A !sigpic
              fara linkuri externe in semnatura

              Comment


              • #82
                Stie cineva cat costa la reprezentanta dacia sa schimb casetofonul blaupunht cu cd player sau mp3 player? Se poate face? Vreau sa nu iasa prea in afara cel nou care va fi pus..
                Logan laureat 1.2

                Comment


                • #83
                  deci pur si simplu scoti casetofonul ii scoti mufele te duci iti iei alt casetofon de care vrei tu iti cumperi un adaptor de mufa ca un fel de conector intre mufa masinii si cea a casetofonului il prinzi bine in sita si gata nimic greu ... eu nu am avut deloc casetofon pe ea dar iam luat sony cdx gt 20
                  Last edited by CostyLogan; 26 July 2011, 23:42.
                  http://www.loganclub.ro/forum/my_rid...ay-t36356.html

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google