Problema Cu Amplificator....

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problema Cu Amplificator....

    Salutare tuturor am un sistem audio de 200w si in iarna asta sa stricat statia si nu stiu ce are am desfacuto si nu vad nimica ars... Ii. Cineva din Timisoara care se pricepe la Asa ceva??? As Vrea sa o repar ca nam cash de alta sper sa ma ajute cineva multumesc

  • #2
    Salut, exista posibilitatea ca la amplificatorul tau sa se fi ars siguranta de pe firul de alimentare cel rosu care pleaca de la baterie. Verifica acea siguranta, iar daca nu e arsa trebuie sa mai verifici alimentarea statiei (REM) care vine din casetofon e un fir subtire care este prins langa plusul de alimentare de pe statie, se verifica cu aparatul de masura sau cu un bec de 12 volti se pune un fir pe caroserie adica masa si celalalt fir de la bec se pune pe firul (rem) care este plusul de la casetofon, casetofonul trebuie sa fie aprins. Se verifica pentru inceput alimentarea statiei. Daca se aprinde becul inseamna ca se alimenteaza si nu este de la alimentare. Dupa verificare astept un raspuns pentru a trece la pasul urmator.

    Comment


    • #3
      Merci fainnn am reusit sa il fac ... firu ala rem era problema multumesc frumoss

      Se poate inchide multam

      Comment

      Working...
      X
      Anulare DPF
      Politica de Securitate Google