Mufe Sub Bord Stanga-dreapta.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mufe Sub Bord Stanga-dreapta.

    Probabil e simpla rezolvarea dar nu vreau sa rup mufa respectiva.
    Sunt doua mufe sub bord, una in stanga si una in dreapta, cu diferite fire colorate care banuiesc sa fie de la boxe dar cica ar trece si firele de la airbaguri prin ele.
    Am avut belea cu martorii de airbag care se aprindeau, am miscat putin mufele(nereusind sa le desfac, au o siguranta ceva) si s-au potolit martorii.
    Acum au inceput iar sa se aprinda dupa ce am facut curatenia de primavara, si ma gandesc ca am atins mufele alea sau ceva, se aprind martorii pe rand, si separat dar vreau sa aflu cum se desfac mufele pentru a le putea curata.
    Cine le-a mai desfacut este poftit sa ne spuna procedeul.
    Eu am tras de mufele alea in toate felurile si n-am reusit sa desfac.
    Am sa vin si cu poze.
    Last edited by me_catalin; 20 March 2012, 12:58.
    Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

  • #2
    Au un fel de clips de blocare. Pacalesti clipsul (fara sa il rupi) si le desfaci.
    The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

    Comment


    • #3
      am vazut ca este un clips galben(mufa bleu) dar cum trag de clipsul ala ca mi-e ca-l rup?
      Last edited by me_catalin; 20 March 2012, 13:09.
      Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

      Comment


      • #4
        Intr-una dintre parti, ar trebui sa aiba un spatiu ingust, in care intra o surubelnita dreapta subtire. Cu varful se agata clipsul / carligul ala mic din interior, se indeparteaza usor si se desface.
        Acum, eu doar am vazut cum se face, nu le-am desfacut niciodata. Daca nu te descurci, vezi ca ai destui colegi mai "umblati" prin firele masinii decat mine si care te pot ajuta.
        The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google