O Mica Problema!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • O Mica Problema!

    Tocmai am descoperi ca masinuta mea(un kiss de 1.6 8v) este lovit! Am sa incerc sa atasez niste poze si vreau sa va cer parerea :cum as putea indrepta/rezolva aceasta "buba" cat mai usor. Va multumesc pentru ajutor!!

  • #2
    Sper ca ai CASCO!
    Intalniri LC SB sambata ora 17 Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO)

    Comment


    • #3
      Am casco..........Dar nu reusesc sa atasez pozele

      Comment


      • #4
        Pentru a atasa poze, Go Advanced, Manage Attachments si de acolo te descurci tu ca e simplu.

        Comment


        • #5
          [IMG]file://localhost/D:/Documents%20and%20Settings/Ionut/Desktop/IMAG0735.JPG[/IMG]

          Comment


          • #6
            [ATTACH]22100[/ATTACH]

            [ATTACH]22101[/ATTACH]

            [ATTACH]22102[/ATTACH]

            [ATTACH]22103[/ATTACH]

            Comment


            • #7
              Traseul tau, pt a rezolva problema, este urmatorul, Politie (declari ca ai gasit masina lovita in parcare), asigurator (ii intrebi cu cine au decontare directa), service, asigurator si gata. Din pacate trebuie sa-ti vopseasca toata aripa spate, cred ca va dura cateva zile bune (min o sapt.).

              Comment


              • #8
                Trebuie data aripa spate jos, indreptata si vopsita. Neaparat sa se faca asta pe CASCO ca e vreo 700-1000 lei operatiunea...
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #9
                  Nu e sudata de plafon? De aripa spate ziceam.

                  Comment


                  • #10
                    Nu, nu e sudata.
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • #11
                      Daca inca nu te-ai apucat de indreptat, si vrei sa o repari pe casco, eu iti recomand sa o gauresti cu surbelnita, ca sa nu aiba aia motiv sa umple gauricea aia cu chit, deci sparge cu ceva, indoai-o, mergi la politie sa-ti dea dovada, la casco cu anexa 2 si dupaia in service...

                      Comment


                      • #12
                        Multumesc de sfaturi! Astept sa trec de bac. Si dupa aceea o sa incep demersurile. Sper sa nu am probleme cu politia!(pot avea probleme daca circul cu ea asa?)

                        Comment


                        • #13
                          Iti trebuie autorizatia de reparatie de la politie. Altfel se interpreteaza ca ai fugit de la locul accidentului. Mai bine te duci si dai o declaratie, obtii si autorizatia de raparatie si ai scapat de politie si poti circula linistit 30 de zile (parca atat e valabila autorizatia, nu stiu sigur, rog colegii sa ma corecteze).

                          Comment


                          • #14
                            30 de zile, timp in care trebuie sa-ti gasesti service... BAFTA LA BAC! Si eu am bacul anu asta... Fa cum ti-am explicat eu mai sus nu au de ce sa se ia de tine in cazul in care te prind in trafic ca rulezi cu ea asa(motivezi urmatoarele: tu te afli in plimbare "par example", daca te opreste si te intreaba de ce e lovita, ii spui ca acuma mergeai la sectie sa declari ca ai gasit masina lovita in parcare...) n-au ce sa comenteze

                            Comment


                            • #15
                              Memphis_Taz>ms de sfat.......O sa urmez sfatul tau pana dupa BAC si dupa aceea incep procedurile de rezolvare a problemei!! SUCCES SI TIE LA BAC!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google