Modificari pe Logan Ph1 Ambiance

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Modificari pe Logan Ph1 Ambiance

    Buna seara, astazi am avut un incident nefericit cu masina si m-am hotarat sa investesc ceva banuti in masina. In primul rand vreau sa va zic ca sunt incepator nu ma pricep foarte bine la piese, etc.

    Am inceput prin schimbara bari de la logan ph1 la logan facelift, am avut un topic anterior in care sa discutat.
    Numerotarea incepe de acum.

    1. Inchidere centralizata (sunt interesat de ce am nevoie si cam cat m-ar costa intreaga manopera)
    2. As avea nevoie de un tutorial pentru schimbarea becurilor din consola centrala si adaugarea a inca o plafoniera in locul din spate cu 2 becuri.
    3. Prelungire capota ( cat m-ar costa manopera si unde as'i putea sa o fac in Constanta)
    4. Eliminare bandouri usi, embleme de pe portbagaj. (la fel cat m-ar costa manopera si unde as'i putea sa o fac in constanta)

    Pentru moment cam atat, o sa revin cu reply daca voi mai avea nevoie de ceva.

  • #2
    mai bine ai rasfoi un pic forumul asta inainte sa postezi sau fa-ti un topic la MY RIDE daca vrei sa ne prezinti masina si planurile tale ;
    titlul topicului nu are nici o relevanta cu ce ai scris in el ;

    Comment


    • #3
      Nu am vrut sa arat ce imbunatatiri fac, vreau sa ma documentez despre ele am zis la inceput ca sunt incepator si nu prea ma descurc si vreau putin ajutor sa imi explice cineva mai detaliat si aici cred ca este categoria potrivita "Detalii despre piese auto si accesorii Logan" daca era vorba sa imi prezint masina nu mai aduagam la fiecare cerinta "cat m-ar costa, unde fac schimbul, etc"

      Comment


      • #4
        Nimeni nu ma poate ajuta... ?

        Comment


        • #5
          1 inchidere centralizata, daca ai ambiance pana in 2006 mai trebuie doar o cheie nescrisa, mai bine zis carcasa cu butoane si apoi un laptop pentru programarea ei, daca e dupa 2006 e mai complicat deoarece trebuie schimbat si uch.ul (care trebuie si el programat) cu unul cu rf si daca este asa ar fi mai usor si mai ieftin cu o alarma, eventual cu cheie briceag daca nu vrei si cheie si telecomanda
          2 tutoriale pentru toate becurile masinii gasesti aici
          3 prelungire capota in constanta... nu te pot ajuta pentru ca nu stiu decat in bucuresti, daca iti faci drum cauta ghetto tuning sau custom garage
          4 idem3
          Last edited by nicu_rcn; 6 June 2012, 20:06.
          sigpic

          Comment


          • #6
            @nicu_rcn: de ce este necesar pt a programa o cheie,inafara de cheie cu butoane nescrisa? ce program? ce scule?

            p.s:ma incadrez cu loganu pana in 2006,a meu e 2005.

            Scuzati off-topic!
            MY RYDE http://www.loganclub.ro/forum/zuzus_72_bmc-t44764.html

            Logan din Bicaz (Neamt)

            Comment


            • #7
              pai loganul il am de pe 15 mai 2006 este ok?

              Comment


              • #8
                c-am din vara anului 2006 au inceput astia sa complice montarea inchiderii centralizate la modelele ambiance/preferance,e posibil sa ai noroc!!!
                MY RYDE http://www.loganclub.ro/forum/zuzus_72_bmc-t44764.html

                Logan din Bicaz (Neamt)

                Comment


                • #9
                  Originally posted by jruru View Post
                  Buna seara, astazi am avut un incident nefericit cu masina si m-am hotarat sa investesc ceva banuti in masina. In primul rand vreau sa va zic ca sunt incepator nu ma pricep foarte bine la piese, etc.

                  Am inceput prin schimbara bari de la logan ph1 la logan facelift, am avut un topic anterior in care sa discutat.
                  Numerotarea incepe de acum.

                  1. Inchidere centralizata (sunt interesat de ce am nevoie si cam cat m-ar costa intreaga manopera)
                  2. As avea nevoie de un tutorial pentru schimbarea becurilor din consola centrala si adaugarea a inca o plafoniera in locul din spate cu 2 becuri.
                  3. Prelungire capota ( cat m-ar costa manopera si unde as'i putea sa o fac in Constanta)
                  4. Eliminare bandouri usi, embleme de pe portbagaj. (la fel cat m-ar costa manopera si unde as'i putea sa o fac in constanta)

                  Pentru moment cam atat, o sa revin cu reply daca voi mai avea nevoie de ceva.
                  o sa arate urat fara bandouri

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by bogdandochita View Post
                    @nicu_rcn: de ce este necesar pt a programa o cheie,inafara de cheie cu butoane nescrisa? ce program? ce scule?

                    p.s:ma incadrez cu loganu pana in 2006,a meu e 2005.

                    Scuzati off-topic!
                    interfata (cablu de date mai pe romaneste), un laptop si programul ddt.ul

                    Originally posted by jruru View Post
                    pai loganul il am de pe 15 mai 2006 este ok?
                    cred ca da, daca nu ma insel pana in septembrie 2006 au pus uch cu rf, imediat o sa caut o poza si il poti desface sa vezi daca ai
                    Last edited by nicu_rcn; 6 June 2012, 20:37. Reason: Automerged Doublepost
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      In legatura cu inchiderea centralizata,are un coleg pe forum care comercializeaza chei nescrise cu sau fara inchidere la 35 de lei fara inchidere,si 65 de lei cu inchidere.In aceste preturi este inclus transportul.Mai ai nevoie de lama la cheie care o faci la un atelier,eu am gasit cu 15 lei,si de un service care are ddt-ul pt programarea cheii,la care pretul nu e mare deoarece e o treaba de 10 minute.
                      MY RYDE http://www.loganclub.ro/forum/zuzus_72_bmc-t44764.html

                      Logan din Bicaz (Neamt)

                      Comment


                      • #12
                        nu gasesc o poza acum, rog pe cineva sa puna o poza cu placa uch.ului si modulul rf, varianta mai simpla ca sa.nu mai faci alta cheie, pui limba veche la carcasa noua, se potriveste.
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          parerea mea e sa dai acei 15 lei in plus,si ai 2 chei,in caz de pierzi una,sau sunt mai multi utilizatori ai masinii!!!
                          MY RYDE http://www.loganclub.ro/forum/zuzus_72_bmc-t44764.html

                          Logan din Bicaz (Neamt)

                          Comment


                          • #14
                            ceea ce uitati voi , e ca nu ai cum sa programezi o cheie fara codul APV,asadar poti sa meri la 100 de serviceuri cu DDT si alte porcarii,daca nu sunt capabili sa iti scoata APV,degeaba.
                            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google