Bataie Roata

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bataie Roata

    Am pus suspensie reglabila, iar masina a coborat destul de mult.

    Problema este ca de ceva timp se aude o bataie pe fata la gropi/denivelari. Tin sa precizez ca nu am repozitionat bucsile. Nu stiu ce trebuie repozitionat.

    Aveti idee ce ar putea fi? Bate destul de puternic. E ok daca mai circul cu ea asa pana ajung in tara sa o duc la service ?

    Multumesc

  • #2
    exiplica mai bine depsre cat de joasa ai lasat masina avand in vedere ca e reglabila, ai roti iesite in afara caroseriei? despre ce gropi vorbesti? cat de tare se aud aceste batai? Bate ceva sau se aude ca un clanc?

    De obicei la gropi fac zgomot capetele de bare si bieletele de directie dar poate atinge roata in caroserie sau nu au prins bine amortizorul sau multe altele.

    Mergi cu ea asa cat timp nu se accentueaza sunetul dar ai in vedere sa mergi cat mai repede la service sa o pui pe rampa sa verifice un mecanic mai bine.

    Comment


    • #3
      10cm mai joasa, rotile nu sunt iesite inafara, la denivelari si gropi se aude, se aud destul de puternic, este un fel de clanc

      Comment


      • #4
        bieleta antiruliu kaput. si a mea a inceput sa faca dupa 2 ani de suspensie sport.
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • #5
          am inteles.
          este ok sa merg asa luand in considerare ca am un drum de 2500 km ?

          daca o schimb va face din nou asa ? ce rost mai are sa coboram masina daca dupa putin timp se strica. stie cineva cam cat ar costa(bieleta) si care ar fi solutia permanenta ?

          p.s. da stiu, am multe intrebari

          multumesc

          Comment


          • #6
            posibil a cedat pivotul
            fost 1.4 MPI / GPL
            actual 1.0 SCE

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google