Ce Sa Fac!?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce Sa Fac!?

    Salutare tuturor.In primul rand imi cer scuze dak am postat unde nu trebuia iar in caz contrar cer mutarea lui in topicul potrivit.
    Am un logan 1.4 din Februarie 2008 cu 3000km.De 1 saptamana,la ralanti imi trepideaza motorul si maneta de viteze de nu pot sa pun mana pe ea.Va rog mult spunetimi ce trebuie facut.
    Attached Files

  • #2
    Fuga la service.E in garantie,daca nu ma-nsel.
    Forum neinteresant. Delogat definitiv.

    Comment


    • #3
      Da.Suna si spune-le ca le faci o vizita,ca sa nu cumva sa te tina prea mult daca te duci neanuntat cum m-au tinut pe mine.
      sigpic

      Comment


      • #4
        Dute peste ei ....Numa ai grija sa nu te lasi fraerit....O sa incerce ei sa o dea in vrajeala ca e din vina ta sau mai stiu eu ce prostii ...Nu accepti nimic le zici sa o faca...Dai un telefon la vocea clientului daca nu vor si sa vezi ce repede rezolva problema

        Comment


        • #5
          Cel mai bine ia pe cineva cu experienta si tupeu ca sa te sustina.
          Mult succes!
          Forum neinteresant. Delogat definitiv.

          Comment


          • #6
            Posibil sa nu-ti lucreze o bujie....Dar totusi dute la ei ca doar ai garantie nu?

            Comment


            • #7
              Nu poti filma sa pui filmuletul ca sa vedem si noi cum face.............Poate avem pe cineva mecanic pe forum si isi poate da si el cu parerea
              sigpic

              Comment


              • #8
                @Em!L!ANo nu iti baga tu urechile sa repari....Ce rost are sa te murdaresti pe maini daca ai garantie....Nu te lua dupa nimeni....Dute peste aia la service sa rezolve problema....Cat de mica ar fi ea este de datoria lor sa o faca

                Comment


                • #9
                  Corect.Dar ai grija sa nu te lasi fraierit ca aia asa fac.
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by RADU_LYN View Post
                    Posibil sa nu-ti lucreze o bujie....Dar totusi dute la ei ca doar ai garantie nu?
                    Da am garantie.Dar turometrul lucreaza cum trebuie?Nu ar trebui sa am o turatie mai mare la ralanti?

                    Comment


                    • #11
                      Salut,
                      si la mine sta la fel si am aceiasi trepidatie, bine mult mai usoara la schimbator. Sa imi fac griji ?
                      NICKYNICK

                      Comment


                      • #12
                        @Em!L!ANo: S-a aprins vreun martor in bord?
                        Daca nu, iti recomand sa schimbi statia de alimentare cu carburant si sa vezi daca mai face.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • #13
                          Da-i un pic talpa si eventual schimba benzina cum spuse Andrei.
                          Eu am bagat Ptrom si OMV , de tremurat tremura tot timpul schimbatorul, m-am obisnuit cu asta.
                          Din poza pare-se totusi ca e un pic scazut ralantiul. Nu cred ca e ceva grav

                          Comment


                          • #14
                            Turatiile din poza sunt cand motorul este rece sau cald? dar e totusi bine sa te duci in service. Sa nu se fi slabit un tampon de la motor ca atunci e mai grav. eu asa am patit la loganul care l-am avut inainte de asta.
                            Last edited by cristivsb; 2 June 2008, 23:09.

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by andrei View Post
                              @Em!L!ANo: S-a aprins vreun martor in bord?
                              Daca nu, iti recomand sa schimbi statia de alimentare cu carburant si sa vezi daca mai face.
                              Nu sa aprins nimic in bord.Poza la turometru este facuta la ralanti cu motorul cald.Imi este si frica sa ma duc in service pt k ultima oara am gasit masina lovita in parcare (bara fata,aripa fata dreapta,usa dreapta fata,usa dreapta spate) toate mi le-au revopsit cu alta culoare,un rosu care bate spre portocaliu.Cand am ridicato nu o vazusem pt ca ploa afara.Cand m-am urcat in masina sa plec surpriza,scaunul nu se mai misca nici in sus nici in jos mi-l stricase si a venit un baiat din spate cu un ciocan si o cheie si in 2 min gata mi l-a reparat! Toate astea la Service-ul Meridian Sud.SPun ca am o oarecare teama de o vizita la ei cu masina.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google