A Mai Schimbat Careva Kitul De Distributie In Garantie?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • A Mai Schimbat Careva Kitul De Distributie In Garantie?

    Salut,
    acum cateva zile am ridicat capota si am ramas surprins sa vad stropi de ulei pe unitatea de control abs si umed la inbinarea carterului de distributie superior( deci pierde ulei, incet dar sigur deoarece in doua zile pata de la inbinarea carterului s-a marit); am mers la service a fost vazuta de un mecanic diagnostic....Joi intre orele 08 si 18 lucru la Loganul meu , din cate am inteles trebuie schimbat kitul de distributie si un simering intrebarea este:masina fiind in garantie(are 900km ) mai trebuie sa platesc ceva(service-ul este la Adras)?
    omul destept invata din greselile altora,omul mediocru invata din greselile lui iar omul prost nu invata niciodata!

  • #2
    Doar,, ceva ,,la mecanic! Eu ma fost in aceeasi situatie si au schimbat inclusiv pompa de apa (desi nu cred ca era nevoie)...Oricum nu trebuie sa platesti nimic!!

    Comment


    • #3
      Eu am patit asa: abs ud, capota uda, cureaua uda. Am mers in service. S-a dovedit a fi de vina presetupa de la pompa de apa. Au schimbat toata distributia pe garantie

      Comment


      • #4
        Se mai discuta intr-un topic despre problema asta. Aici

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google