Inchidere Centralizata Pe Telecomanda

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Inchidere Centralizata Pe Telecomanda

    De curand vreau si eu sa-mi pun inchidere centralizata si vreau sa stiu daca la Ambiance trebuie sa ii pun si acele motorase sau doar modulul. Actuatoarele respective trebuie montate pe fiecare usa sau este deajuns sa montez decat pe usa soferului? Intreb asta pentru ca in momentul cand incui usa soferului se incuie toate celelalte usi, deci nu vad de ce ar trebui actuatoare pe fiecare usa... Ceea ce vreau eu sa imi achizitionez gasiti aici modelul numarul 2 cel cu cheia briceag.

  • #2
    OK
    maestre
    tu ai acuatoarele pe masina de ce te complici?
    din ce an este masina?
    la cele din 2005-2006 se poate pune cheie originala cu butoane si GATA.
    la cele mai noi se poate pune un uch cu RF.
    sper ca sti cat sunt de proaste aceste telecomenzi (chei asa zise briceag) de la ,,modulele after,, de centralizata ?
    multi vor sa aiba optinea asta de inchidere de la sofer (motor cu 5 fire) asa ca stai bine.
    bafta
    Last edited by kti; 24 July 2012, 14:22.

    ,,DE_TOATE,,

    Comment


    • #3
      Nu stiam ca sunt proaste. Dar oricum la 64 de lei cat costa in modul din ala nu pierd mare lucru. E un moft de-al meu...

      Modulul pe care o sa-l achizitionez este acesta
      Last edited by maestrupiersic; 24 July 2012, 14:48. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • #4
        Va rog un raspuns rapid. Mi s-a fortat yala de la sofer si n-o mai pot inchide din cheie pentru ca a mea nu e cu telecomanda, cand inchid usa de la sofer, se inchid toate.
        Am fost la service si mi-au spus ca ar trebui schimbate toate yalele si contactul. As vrea sa o pun pe telecomanda si am rezolvat-o. Daca aveti un sfat, daca pot sa iau de pe una avariata inchiderea, ce trebuie sa demontez de la ea? Sau poate una noua?

        Comment


        • #5
          Ai nevoie doar de un modul de inchidere centralizata cu telecomanda. se gaseste la magazinele de profil auto cu aproximativ 70-90 lei. (chiar si telecomenzi cu cheie tip briceag).
          Acel modul se monteaza pe masina si va comanda inchiderea din telecomanda.
          Nu schimbi nici o piesa de pe masina.
          GL-22-TOF

          Comment


          • #6
            Am un logan ianuare 2005 si nu are inchidere din telecomanda , care sunt pasii pentru a-mi putea deschide masina din telecomanda ? Am inteles de la colegu de mai sus ca nu este nevoie de module si etc ...

            Doar o cheie cu butoane ? Atat?
            sigpic

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google