Display Senzori De Parcare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Display Senzori De Parcare

    Cred ca de la caldura sa stricat display-u. nu mai afiseaza distanta in partea centrala. ledurile laterale si sunetul functioneaza.

    oare o sa isi mai revina?

    daca nu, gasesc sa cumpar doar displayu? nu mi-e de 90 de lei cat e un set complet, da sa ma apuc sa trag iar toate firele....plus ca senzorii is prinsi cu silicon si nici nu isi pusi de mine, ca nu ma pricep.

    sau daca cumpar alt set complet se potrivesc intre ele?

  • #2
    se gaseste display cu 2 digiti de cumparat la magazinele de specialitate asta in cazul in care s-a defectat

    Comment


    • #3
      Dar unde il ai montat, banuiesc ca pe bord? Daca e asa si reusesti sa-l schimbi monteazal deasupra oglinzii retrovizoare, eu acolo il am si de 4 ani nu am avut nici-o problema.

      Comment


      • #4
        Originally posted by romeo-alex View Post
        se gaseste display cu 2 digiti de cumparat la magazinele de specialitate asta in cazul in care s-a defectat
        in ce sens de specialitate? de piese auto? de electronice? adica sa ma apuc eu sa il desfac?

        Comment


        • #5
          de electronice
          totusi pune o poza sa vad ce si cum afiseaza posibil sa fie vreo lipitura mai slaba si sa faca fite

          Comment


          • #6
            pur si simplu nu se mai aprind unele linii de la "88". ledurile din lateral, si sunetul merg.
            daca vrei fac si o poza, dar cred ca ai inteles ce am vrut sa spun.

            sunt modelul astahttp://www.okazii.ro/accesorii-auto/...are-a116752103

            nici o sansa sa isi mai revina, nu? trebuie sa iau un set complet acuma, nu?
            Last edited by alan42; 11 August 2012, 17:40.

            Comment


            • #7
              poate are la pini lipituta ''rece'' incearca sa reinnoiesti lipiturile de la display poate merg

              Comment


              • #8
                nici nu imi dau seama cum se desface displayu.
                plus ca nu is electronist.

                Comment


                • #9
                  Incearca sa apesi pe el in toate partile vezi daca se reaprinde inseamna ca nu face contact iar in caz contrar iti cumperi de aici http://www.adelaida.ro/afisaj-cu-led...m-rosu-ac.html 2 bucati si rezolvi la un electronist sau cumperi un kit la fel si montezi doar displayul Multa bafta !
                  sigpic
                  Nu există întrebări proaste, doar oameni proşti.

                  Comment


                  • #10
                    display poti sa pui orice model gasesti, caci mufa e la fel. eu am senzori la vanzare, si s-ar putea sa am un set desfacut, iar in acest caz te pot ajuta eu doar cu display-ul. maine iti dau un raspuns concret, sa verific intai ca nu stiu exact.

                    p.s. daca vrei sa il desfaci sa sti ca nu te ajuta cu nimic, ramai cu privitu' si atat. am avut si eu un display cu probleme si nu am avut ce sa ii fac. problema?! exact ca la tine.
                    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                    Comment


                    • #11
                      mersi. astept un raspns de la tine.

                      el a functionat cateva luni, da cred ca la dat gata caldura. intr-o zi erau 42 de grade! in masina mie frica sa ma gandesc la ce temperatura se ajunge.

                      Comment


                      • #12
                        nu-i de la caldura. am acelasi display si tot pe bord este montat. a stat in soare puternic cateva zile la rand (38-40 grade) si cu geamurile inchise (deci in masina sa fi fost lejer peste 45 grade) si nu am probleme. alta trebuie sa fie cauza
                        Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                        Comment


                        • #13
                          aceeasi chestie zic si eu ca nu e de la caldura ,un led rezista la ''dogoreala'' mai bine ca orice alt display

                          Comment


                          • #14
                            salut, am revenit cu o veste buna, pentru tine. iti pot da display-ul la 25 lei + transport. este nou nout si functional 100%.

                            arata exact ca asta:

                            Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google