Unde Gasesc Fibra De Sticla, Intaritor Si Rasina.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Unde Gasesc Fibra De Sticla, Intaritor Si Rasina.

    Am tot cautat pe net dar nu am gasit ceva concret. Imi trebuie fibra pentru bara fata deoarece vreau sa unesc grila si nu stiu pe unde sa caut materialele necesare. Daca are cineva fibra, rasina si intaritor as vrea sa cumpar.

  • #2
    Incearca aici incearca sa iei legatura cu baietii si iti rezolvi problema ;)


    Numai bine !!
    Last edited by Aurash; 17 August 2012, 14:41.
    CL 93 TAV

    Comment


    • #3
      Ms... o sa sun sa vad daca mai e valabil, dar vad ca din 2011 nu mai scrie nimic pe-acolo..

      Comment


      • #4
        maestre, chit de plastic cu fibra si intaritor ar trebui sa gasesti la aproape orice magazin de piese respectabil.
        Eu am luat dintr-o piata cu 30 sau 40 ron borcanelul de 400 de grame, si dupa ce mi-am re-facut consola a ramas ceva mai putin de jumate.

        Comment


        • #5
          se gaseste la Praktiker, eu de acolo am luat

          Comment


          • #6
            Originally posted by maestrupiersic View Post
            Am tot cautat pe net dar nu am gasit ceva concret. Imi trebuie fibra pentru bara fata deoarece vreau sa unesc grila si nu stiu pe unde sa caut materialele necesare. Daca are cineva fibra, rasina si intaritor as vrea sa cumpar.
            Raspund asa cum am inteles din intrebarea ta. Fibra - sub forma de plasa- am luat de la Praktiker; cred ca se gaseste si la Bricostore (sau alte depozite de materiale de constructii). Rasina si intaritorul se gasesc la orice magazin auto. Trebuie adaugat ca rasina contine si ea fibre de sticla. Pentru reparatii se poate folosi (in functie de amploare) rasina ca atare sau in combinatie cu fibra de sticla sub forma de plasa. Aceasta ultima varianta este f rezistenta. Am reparat un portbagaj de exterior care se fisurase ( imbatranise materialul...).
            P.S. Pentru un raport corect intre cele doua componente (rasina&intaritor) fi bine sa ai (sa imprumuti) un cantar cu afisaj electronic care sa cantareasca mase de ordinul gramelor.

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google