Instalatie Xenon Hella

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Instalatie Xenon Hella

    Salut!

    Am facut rost de 2 instalatii xenon Hella , insa nu stiu daca se potriveste la Logan si daca da, ce ar mai trebui adaugat.

    Daca poate cineva sa ofere informatii, as fi recunoscator.

    Poza cu instalatia:


    Mersi frumos.

  • #2
    Se potriveste in farurile originale doar daca e bi-xenon. si ti-ar mai trebui si becuri pe langa

    Comment


    • #3
      acolo ai un droser si o mufa adaptor pentru un bec D2S sau D2R ( dupa cum apare in poza ) becurile pe lupele G...

      instalatia ta mai necesita multe pana sa fie una completa...ori nu ai pozat tot ce ai la ea...

      Comment


      • #4
        slamhard In poza e un balast pe care il poti folosi doar cu becuri d2s-r cum bine zice domnul Skandal.
        Razvy cum faci sa se pupe mufa din poza cu becul bixenon??
        INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

        Comment


        • #5
          Asta e tot ce am, două instalaţii că cea din imagine, sunt noi. Scrie si pe ea D2S, D2R. Presupun că e modelul becului care vine pus în mufa. Până la urmă e ok pentru Logan? Mă poate îndruma cineva mai departe?

          Mulţumesc!

          Comment


          • #6
            nu este ok pentru logan decat daca ai lupe montate in farul original.
            altceva nu prea ai ce sa faci cu ele... poti sa faci o improvizatie nerecomandata sa tai mufele si sa le legi la o instalatie de H4 bixenon ( becurile cu restul de cabluri si acel comutator de faza lunga/scurta )

            practic tu ai acum 2 drosere... si cam atat

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google