Deflector Fata

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Deflector Fata

    Am cumparat 2 deflectoare pentru usile din fata la Logan.
    Pe prima am pus-o la usa din dreapta, este bine pusa dar chestia este ca in punguta am primit doar 4 cleme (2 la o bucata). Desi am pus la primul deflector cele 2, una aproape de oglinda, jos si cealalta sus, tot freaca geamul si putin agata in clema.

    Imi spune cineva cum sa procedez ca sa nu zgariu geamul?
    Si daca nu reusesc nicicum, clemele se pot scoate?

    Multumesc.

  • #2
    oricum faci,dupa montaj se vor zgaria ele singure de la ridicare/coborare,ti-o zic , ca am patit-o!!
    sigpic
    "BRABUS" STYLE

    Comment


    • #3
      e foarte nasol atunci.
      tot am cautat pe net sa vad un tutorial, ceva, dar nimic.
      am pus o clema mai jos langa oglinda, unde este coltul deflectorului, ca sa departeze si asta face dar cand geamul ajunge la clema, se aude cum o atinge.
      iar la coltul de sus, clema nu ajuta deloc, acolo geamul (electric) aproape ca se blocheaza.


      atunci sa le dau jos, cum sa procedez?
      Last edited by zone; 31 August 2012, 12:44. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • #4
        vezi ca sunt unele care au banda adeziva si se pun direct pe caroserie si nu mai strici geamurile si nici motoroasele geamurilor.

        Comment


        • #5
          ok... am mai aflat si asta. nu stiam de adeziv.
          insa am citit pe alte forumuri cum ca nu prea ar tinea, fiind supus vremii de afara.
          ce chestie...

          apropo de cleme, le pot da jos usor daca le-am pus la usa?

          Comment


          • #6
            da-le jos ca nu se merita...zgarii geamurile/fortezi motorasele... pentru ce? Cele cu banda dublu-adeziva nu o sa tina...
            MY CLA

            Comment


            • #7
              deci rezolvarea ar fi sa pun clima la masina )

              Comment


              • #8
                Azi m-am jucat si eu cu deflectoarele, am sfarsit prin a le arunca in portbagaj, cand ploua si tre sa astept in masinuta, le pun in 2 timpi si 3 miscari, fara cleme. Indiferent de metoda, cu sau fara cleme, freaca si forteaza motorasul. Clemele le-am scos cu atentie, cu o surubelnita dedesupt pentru a preveni caderea in portiera, iar cu cealalta surubelnita am "gadilit" clema pana am scos-o.

                Comment


                • #9
                  sau poate la un service de tunning, iti pot face aia cumva sa stea bine.
                  ale mele nu sunt originale.
                  am vazut in alte tutoriale ce fain stau alte deflectoare la alte masini, chiar daca au geamuri electrice.
                  nush ce sa zic...

                  oricum un forum prompt.
                  mersi de raspunsuri.
                  daca imi mai puteti da sfaturi, sunt bine venite.

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google