Invelire/imbracare Bord

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by Mr.Sebi View Post
    Din cate stiu, sunt pe forum colegi care au facut aceasta operatiune. Poate ma insel.
    Nu vad de ce nu s-ar putea lipi piele peste acea suprafata, care intr-adevar nu este neteda...
    Aveti dreptate Domnu Sebi . Primul care a avut aceasta tentativa a fost cel cu loganu GGD . Imbracat tot in piele . Am vazut personal masina la un expo la Bucuresti . Pielea de pe bord era destul de incretita si pe unele locuri se desprinsese de pe bord in sensul ca avea bule de aer. Cusaturile de pe fetele de usi nu aveau nici un fel de continuitate . Pana si cochilia de la airbag de pe mijlocul volanului era imbracata in piele . Din punctu meu de vedere , acea piele pe cochilia de la airbag mi se pare cea mai mare prostie . Nu stiu nici o masina care sa aibe piele pe cohilia de la airbag . Nici macar Mercedes S class . Oare de ce ?

    Nimeni nu a zis ca nu se poate lipi piele pe bord . Il dai jos frumos , te apuci sa il netezesti pana elimini toate acele granulatii, Aplici o baza / lasi sa se usuce , netezesti din nou cu abrazive pana dai o suprafata cat mai buna , pastrezi o continuitate , aplici adeziv cu ajutorul unui pistol / nu la pensula sau cine stie ce , si abea atunci te apuci de imbracat cu piele . Atentie . La unele imbinari pielea se poate incalzi cu un feon industial , pana se inmoaie un pic si se aplica mult mai bine in zone cu imbinari mai dificile ( sa ii zic asa ) .

    Numa bine .
    sigpic

    Comment

    Working...
    X
    Anulare DPF
    Politica de Securitate Google