Catalizator De La Dacia 1400 Se Potriveste La Logan 1 6 Mpi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Catalizator De La Dacia 1400 Se Potriveste La Logan 1 6 Mpi

    Are tata o masina mai veche si vrea sa stie daca o pot pune de la 1410 la Logan sau daca repartitorul frana spate dacia 1400 se poate pune la Logan 1.6 mpi.

  • #2
    Nu se poate.
    Plus de asta, Dacia 1400 nu are catalizator.

    Comment


    • #3
      La Dacia cu injectie aparute dupa 2000, cred ca se refera.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • #4
        Nu am stiut unde sa adresez aceasta intrebare .. si cu ajutorul acestul thread o expun aici.

        Daca as taia evacuare din fata catalizatorului si as scoate-o pe la prag care sunt riscurile . si ce cp , cuplu castig .. adica care sunt avantajele si dezavantajele ... ..? Multumesc

        Comment


        • #5
          60 de cai in plus si 120Nm in minus ce se gastiga la scoaterea unei tobe, cam aia vei castiga. adica nimic, in fara de zgomot. vrei sa mergi mai tare? vinde-o si ia-ti alta, sau strange din coor si pune-i turbo sau compresor. taiatul esapamentului, pe langa faptul ca te lasa fara talon nu iti aduce nimic palpabil. a, ba da...mai arzi si vopseaua de pe praguri. oricat ai incerca, un filtru sport, fara evacuare, chiptuning, un 1.6 stock te va dovedi. 13-15cp nu-s din o toba sparta si-un filtru cu gauri in el...

          @imihaistoian: nu cred ca dacia din '72 are aceleasi piese cu laguna din '99. foarte probabil repartitoarele nu se potrivesc, catalizatoarele nici atat. pentru repartitoare, totusi, la magazinul de piese auto s-ar putea sa obtii niste informatii mai exacte, mai mult, ai ocazia sa le si vezi pe ambele, poti face chiar tu comparatia.
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google